Протест заради смъртта на влаченото с кола куче
Представители на организациите " Обединени за правата на животните " и " Ние не мълчим " ще се съберат на митинг през днешния ден пред кметството в град Българово, Бургаско след случая на принуждение върху домашно куче. Това заяви Неда Недина, член на Управителния съвет на " Обединени за правата на животните ".
Животното е било влачено по пътното платно, завързано за задната част на лек автомобил. След намесата на полицията, кучето е върнато в двора на притежателя му, само че ден по-късно е открито мъртво в багажника на различен автомобил.
Заради случая за период до 24 часа през вчерашния ден бе арестуван мъж на 46 години от Българово.
Протестиращите ще упорстват за ясно следствие на случая и отговорност за дейностите на локалните управляващи. Според тях, в случай че сигналът за насилието беше прегледан съответно, кучето можеше да бъде избавено.
Протестът е и с апел към институциите да работят по-ефективно за отбрана на животните и да наложат по-строги санкции за причинителите на принуждение.




