Ученици от Варна обсъдиха рисковете от новите наркотици с експерт от Американската агенция за борба с наркотиците DEA
Представител на Американската организация за битка с опиатите (DEA) се включи в младежка полемика във Варна, отдадена на новите типове рискови синтетични опиати. Събитието се организира на 7 април в Младежкия дом и събра към 80 възпитаници доброволци от учебни превантивни клубове.
Форумът бе проведен от Дирекция „ Превенции “ и Общинския съвет по наркотичните субстанции към Община Варна. В него присъединяване взе помощник-аташето по въпросите за опиатите Владимир Тринкин, който показа експертни наблюдения за възходящите опасности, свързани със синтетичните субстанции, в това число фентанил.
По думите му предотвратяването на вноса на рискови опиати е основно за построяването на безвредни и здрави общности както в България, по този начин и в Съединени американски щати. Той акцентира смисъла на съдействието сред двете страни както в противодействието на наркотрафика, по този начин и в информирането на обществото.
Временно изпълняващият длъжността заместник-ръководител на задачата на Съединени американски щати Марко Цимбалевич също подчертава върху партньорството с българските институции в области като граничната сигурност, битката с проведената престъпност и противодействието на опиатите.
Заместник-кметът на Варна Илия Коев означи, че взаимната работа с DEA покачва успеваемостта на младите доброволци в предварителната защита измежду техните връстници. Той акцентира, че получените познания и на практика опит са от значително значение за ограничение на използването на опиати.
Събитието показва задълбочаващото се съдействие сред България и Съединени американски щати в битката с опиатите, като посредством продан на информация, взаимни дейности и образования се укрепва потенциалът за противопоставяне на актуалните закани и отбрана на публичното здраве, изключително измежду младежите.
Форумът бе проведен от Дирекция „ Превенции “ и Общинския съвет по наркотичните субстанции към Община Варна. В него присъединяване взе помощник-аташето по въпросите за опиатите Владимир Тринкин, който показа експертни наблюдения за възходящите опасности, свързани със синтетичните субстанции, в това число фентанил.
По думите му предотвратяването на вноса на рискови опиати е основно за построяването на безвредни и здрави общности както в България, по този начин и в Съединени американски щати. Той акцентира смисъла на съдействието сред двете страни както в противодействието на наркотрафика, по този начин и в информирането на обществото.
Временно изпълняващият длъжността заместник-ръководител на задачата на Съединени американски щати Марко Цимбалевич също подчертава върху партньорството с българските институции в области като граничната сигурност, битката с проведената престъпност и противодействието на опиатите.
Заместник-кметът на Варна Илия Коев означи, че взаимната работа с DEA покачва успеваемостта на младите доброволци в предварителната защита измежду техните връстници. Той акцентира, че получените познания и на практика опит са от значително значение за ограничение на използването на опиати.
Събитието показва задълбочаващото се съдействие сред България и Съединени американски щати в битката с опиатите, като посредством продан на информация, взаимни дейности и образования се укрепва потенциалът за противопоставяне на актуалните закани и отбрана на публичното здраве, изключително измежду младежите.
Източник: moreto.net
КОМЕНТАРИ




