Крум Зарков иска вот на доверие, готов да подаде оставка след изборния провал
Председателят на Българска социалистическа партия Крум Зарков ще изиска избор на доверие от Националния съвет на партията, като при отвод е подготвен неотложно да подаде оставка. Това разгласи той на конференция след формалните резултати от предварителните парламентарни избори на 19 април.
Зарков уточни, че в случай че получи доверие, ще продължи отпред на партията и ще стартира развой на обновяване.
„ Резултатът на Българска социалистическа партия на изборите е доста неприятен, той ни оставя отвън Народното събрание, той е законосъобразен и сме длъжни да го приемем “, съобщи той и акцентира, че поема цялостната отговорност за представянето. Още тази събота ще бъде призован Националният съвет на партията.
На предварителния избор за Българска социалистическа партия – Обединена левица са дали своят вот 97 753 души, което съставлява малко над 3% от действителните гласове. Така групировката остава след Морал, единение, чест (МЕЧ) на Радостин Василев и Величие на Ивелин Михайлов.
Това е най-слабият резултат в историята на партията, която за първи път няма да има представители в Народното събрание.
Съгласно Закона за политическите партии, групировката няма да има право на държавна дотация, защото тя се дава единствено на партии и обединения, получили над 4% от действителните гласове.
„ Не сме в Народното събрание, само че ще излезем на чист въздух “, съобщи още Зарков и прикани симпатизантите на левицата да се включат в шествие на 1 май в София.
На въпрос за бъдещото финансиране на партията той уточни, че последната дотация, на която левицата ще има право, се чака да бъде изплатена този месец.
Зарков уточни, че в случай че получи доверие, ще продължи отпред на партията и ще стартира развой на обновяване.
„ Резултатът на Българска социалистическа партия на изборите е доста неприятен, той ни оставя отвън Народното събрание, той е законосъобразен и сме длъжни да го приемем “, съобщи той и акцентира, че поема цялостната отговорност за представянето. Още тази събота ще бъде призован Националният съвет на партията.
На предварителния избор за Българска социалистическа партия – Обединена левица са дали своят вот 97 753 души, което съставлява малко над 3% от действителните гласове. Така групировката остава след Морал, единение, чест (МЕЧ) на Радостин Василев и Величие на Ивелин Михайлов.
Това е най-слабият резултат в историята на партията, която за първи път няма да има представители в Народното събрание.
Съгласно Закона за политическите партии, групировката няма да има право на държавна дотация, защото тя се дава единствено на партии и обединения, получили над 4% от действителните гласове.
„ Не сме в Народното събрание, само че ще излезем на чист въздух “, съобщи още Зарков и прикани симпатизантите на левицата да се включат в шествие на 1 май в София.
На въпрос за бъдещото финансиране на партията той уточни, че последната дотация, на която левицата ще има право, се чака да бъде изплатена този месец.
Източник: moreto.net
КОМЕНТАРИ




