Предложението на управляващите за промяна на Конституцията е опит за

...
Предложението на управляващите за промяна на Конституцията е опит за
Коментари Харесай

Нинова: Предложението на управляващите за промяна на Конституцията е вид конституционен преврат

Предложението на ръководещите за смяна на Конституцията е опит за замяна и тип парламентарен прелом. Това заяви във Видин Корнелия Нинова, която се срещна със симпатизанти и членове на партията в художествената изложба на града. Това предложение не е смяна на модела, а тип парламентарен прелом за определяне на тирания. Не може да премахнеш от българската Конституция - обществена, правова и демократична страна и да твърдиш, че това е Конституция на модерна България, уточни Нинова.

Целта е да се завоюва време от ръководещите и да си подсигуряват оставането във властта още няколко месеца. Ако бъде свикано и Велико национално заседание, не се знае какъв брой време ще продължи, защото то не е лимитирано със период, сподели Нинова. Затова българските социалисти няма да влязат в сговор за обезпечаване на подписи и болшинство за смяна в Конституцията. Исканията на Българска социалистическа партия са неотложно приемане на машинното гласоподаване, оставка на кабинета, длъжностен кабинет на Румен Радев, предварителни избори, сподели на срещата Нинова.

В срещата участваха народните представители от Българска социалистическа партия за Видин - Филип Попов и Цветан Топчиев, ръководителят на Инициативния комитет за издигане на Корнелия Нинова за ръководител на Българска социалистическа партия на идните вътрешни избори - професор Радослав Гайдарски, членове на партията и симпатизанти.
Източник: dir.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР