Предишното правителство е могло да покани руският посланик Елеонора Митрофанова

...
Предишното правителство е могло да покани руският посланик Елеонора Митрофанова
Коментари Харесай

Янев: Кабинетът „Петков” можеше да покани Митрофанова да си ходи в родната държава

Предишното държавно управление е могло да предложения съветският дипломат Елеонора Митрофанова „ да си върви в родната страна ”.

Това сподели в в студиото на “Денят онлайн ” по NOVA NEWS водачът на „ Български напредък ” Стефан Янев.

Припомняме, че през днешния ден партиите в 48-ия парламент взеха решение - Митрофанова и ръководителят на задачата на Беларус у нас да не бъдат канени на първото съвещание на Народното събрание.

„ Въпросът е за какво това се случва в този момент, откакто същите партии, участваха в предходния парламент. Част от тях участваха в държавното управление, което можеше да предприеме стъпки и да предложения госпожа Митрофанова да си върви в родната страна. Това не беше направено. Създава се усещане, че в този демонстративен разговор се нарушават някои правила, по този начин нареченият държавен протокол. Той има избрани правила – кой, по кое време и къде се кани. Този протокол се базира частично и на Виенската спогодба. Политизирането на един подобен въпрос има чисто вътрешно ползване ”, изясни Янев.

Той отхвърли да разяснява предлагането на ГЕРБ - Съюз на демократичните сили украинският президент Володимир Зеленски да направи послание на първото съвещание на Народното събрание.

Янев отговори и на въпрос, обвързван с решението на президента Румен Радев да свика Народно събрание на 19 октомври: „ Моето усещане е, че той постоянно се е придържа към Конституцията, като главен закон. Това е рационален период. Дали партиите го употребяват, с цел да водят разговор, е друга тематика. ”

На въпрос би трябвало ли да се купуват изтребители втора употреба, Янев, който е някогашен министър председател и някогашен министър на защитата, съобщи следното:

„ От началото на войната е ясно, че българските изтребители, с които разполагат Военно-въздушните сили, няма по какъв начин да бъдат поддържани. Това значи, че в идващите 1-2 години, до момента в който пристигна първата партида 8 изтребителя, поръчани и платени от България, е належащо да има заместваща платформа ”.

 

Последвайте Епицентър.БГ към този момент и в !  

 

 

 
Източник: epicenter.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР