Предимно слънчево и по-топло ще е във вторник – 7

...
Предимно слънчево и по-топло ще е във вторник – 7
Коментари Харесай

Слънчев вторник, максималните температури ще са между 24° и 29°

Предимно слънчево и по-топло ще е във вторник – 7 май. В следобедните часове, основно над планинските региони, ще се развие купеста облачност и на обособени места ще превали и прегърми.

 

Максималните температури ще са сред 24° и 29°. В София – към 25°, в Пловдив – 28°, във Варна – 21°.

 

В планините ще доминира слънчево време, само че към и след обяд ще се развие купеста и купесто-дъждовна облачност и тук-там ще превали и прегърми. Ще духа слаб до сдържан вятър от запад-северозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде към 19°, на 2000 метра – към 11°.

 

По Черноморието ще бъде най-вече слънчево. Ще духа слаб до сдържан вятър от юг-югоизток. Максималните температури ще бъдат сред 18° и 23°. Температурата на морската вода е 15°-16°.

 

От сряда до петък се чакат краткотрайни дъждове с гръмотевици. Има и условия за градушки. Температурите ще се намалят.


На места в Западна и Централна България преваляванията ще са краткотрайно интензивни и обилни по количество. Вятърът ще се ориентира от североизток, в източните региони ще е сдържан до мощен и там преваляванията ще са по-слаби и на по-малко места.

 

В четвъртък дневните температури ще се намалят доста и оптималните на всички места ще са под 20°ь а най-хладно чакаме да е в петък. Към събота и неделя – най-вече слънчево време и стопляне.

Източник: epicenter.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР