Преди няколко седмици ПП-ДБ изразиха заявиха, че след излизане на

...
Преди няколко седмици ПП-ДБ изразиха заявиха, че след излизане на
Коментари Харесай

Асен Василев с БОМБА от „Промяната“!: Внасят вот на недоверие, ето кога

Преди няколко седмици ПП-ДБ показаха обявиха, че след излизане на конвергентния отчет, ще внесат избор на съмнение в Народното събрание. Днес тематиката разяснява Асен Василев – съпредседател на „ Продължаваме промяната “ и някогашен министър на финансите, в предаването „ 120 минути “.

„ Ние казахме, че това ще стане откакто имаме дата – което лишава към 2-3 седмици след конвергентния отчет. И да, ще внесем избор на съмнение, тъй като виждаме, че това държавно управление освен не се оправя, а вреди на развиването на страната “, сподели той.

По думите му решението на Европейския съюз за влизането на България в еврозоната ще бъде взето най-късно на 6 юли.

„ Трябва да одобряват решения от Съвета на Европейски Съюз, Европейската комисия и официално решение на Европейския парламент “, разясни той.

Освен вотът на съмнение, Василев разяснява еврозоната, доверието в институциите и политическите разделения.

Радев евентуално ни отдалечава от Европа, сподели още Асен Василев по тематиката за референдума.

Той разяснява и вчерашните митинги за отбрана на лв..

Вчера в няколко града на страната се организираха митинги против въвеждането на еврото като национална валута. Демонстрациите бяха проведени от партия „ Възраждане “ и няколко неправителствени организации. Най-големият митинг се състоя в столицата София. Въпреки апела на водача на „ Възраждане “ Костадин Костадинов за наличие на най-малко 100 хиляди души, в центъра на града се събраха едвам няколко хиляди стачкуващи. Точният брой на участниците мъчно може да бъде открит, само че данните от национално представително изследване на организация „ Тренд “ дават по-ясна картина за публичните настройки. Това съобщи Василев.

Според проучването, 55% от българите декларират, че не се усещат задоволително осведомени по отношение на въвеждането на еврото. Това демонстрира по-скоро комплициране и липса на информация, в сравнение с ясно изразена опозиция измежду необятната общност.

„ Това, което ние вършим от няколко месеца, е срещи с жители в разнообразни места на страната – бях във Враца, Благоевград, Пловдив, София, с цел да обясняваме най-простите неща от вида на това какво ще се случи с влоговете, какво ще се случи в случай че имаме заем и в действителност хората напълно обикновено и на практика да видят какво ще се случи с парите им – обикновено е да се тормозят, в случай че не знаят това по какъв начин ще стане “, сподели той.

И уточни уеб страницата на Министерството на финансите и на Българска народна банка за повече информация по тематиката.

Простият отговор на всички тези въпроси е, че смяна в множеството случаи няма да има.

Парите се превалутират по настоящия курс, без комисионна, автоматизирано, на 1 януари – в случай че са в банката. Ако имате пари в брой – всеки ден до 10 хиляди лв. могат да се превалутират където решите, изясни още Василев. И посочи, че в случай че имаме заем с закрепена рента – нищо няма да се промени, а ри превалутиране, закръглянето ще бъде към по-ниската стойност. За всичко това ще следи Българска народна банка. През миналата седмица Евростат разгласи, че доверието в Европейския съюз и еврозоната е рекордно от 20 години насам. Кое тогава съумява по този начин мощно да разколебае обществото у нас?

„ Изключително нападателната акция с неистини, която е доста мощно проведена “, изясни Василев.  

 

Източник – bTV

Още вести четете в: България, Темите на деня За още настоящи вести: Последвайте ни в Гугъл News
Източник: safenews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР