Преди началото на настоящия сезон в световната купа по биатлон

...

Милена приключи Световната купа с впечатляващите 106 т.

Преди началото на сегашния сезон в международната купа по биатлон Милена Тодорова нямаше нито една извоювана точка.

В чешкия зимен център Нове Место 22-годишното момиче от Троян записа последния си старт в конкуренцията. Събраният актив в генералното класиране за Големия бистър глобу е повече от впечатляващ.

В 6 от общо 9 кръга на международната купа плюс шампионата на планетата Тодорова натрупа цели 106 т. С тях най-хубавата ни биатлонистка се подрежда 44-а в класирането.

Тя няма да взе участие в последните 2 кръга за сезона, защото следва да показва България на европейското състезание по биатлон за девойки и младежи.

То ще се състои от 11 до 15 март в австрийския зимен център Хохфилцен. Другата седмица Милена се прибира в България за заслужена отмора.

Освен чудесното показване на международното състезание и в международната купа Тодорова стана първият български представител в известния зимен спорт, който печели медали от трите самостоятелни дисципини от огромен шампионат.

На световвното за девойки и младежи в Ленцерхайде (Швейц) тя се окичи със сребро и 2 бронза.