Преди дни се състоя премиерата на Lada Iskra, първият изцяло

...
Преди дни се състоя премиерата на Lada Iskra, първият изцяло
Коментари Харесай

АвтоВАЗ показа първата истинска руска кола от много време насам, Iskra ще стартира от 20 000 лв.

Преди дни се състоя премиерата на Lada Iskra, първият напълно съветски автомобил от доста време насам, тъй като, както знаете, множеството „ нови “ съветски коли през последните години са ребрандирани китайски модели.

Lada Iskra бе показана по време на Международния стопански конгрес в Петербург. Моделът би трябвало да размени Granta след известно време. Когато бъде качена на конвейра при започване на идната година, Iskra ще се създава като седан, комби и версия Cross.

АвтоВАЗ разказва дизайна на Iskra като нова интерпретация на познатия жанр, натрапен в Lada от някогашния дизайнер Стив Матин. Автомобилът има присъщите извивки на страничните порти, само че оформлението на броните и радиаторната решетка е автентичен. X-образният претекст, както отбелязва производителят, е дублиран в дизайна на фаровете.

В кабината има дребен екран на мултимедийната система. Приборното табло е аналогово, само че с екран на бордовия компютър в центъра.

Lada Iskra е построена на една от разновидностите на платформата CMF-B, която “АвтоВАЗ ” наследи от Renault.

Базовият елемент за Iskra е 1,6-литров мотор с мощ 90 к.с., комбиниран с шестстепенна механична скоростна кутия. Алтернативата е мотор със 106 к.с.със същия размер в тандем и още веднъж „ дръжка “, само че и с алтернатива за „ автомат “ (но не АК-47).

Още любопитно вести от автомобилния свят може да намерите на
Източник: vesti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР