Левон Хампарцумян категоричен: Трябва да се спре автоматичното увеличение на доходите
Преди да подвигаме налозите би трябвало да помислим за успеваемостта на обществените средства, сподели Хампарцумян
Не чух формулировка на термина " обективна цена ". По-скоро чух симпатични и образовани хора да се пробват да обяснят какво не е обективна цена.
Терминът " обективна цена " е от арсенала на популизма - звучи добре, само че на процедура не може да се приложи. На доктрина такива термини има доста, само че на процедура действително нямат приложение. В това държавно управление има доста образовани хора, само че и те обясняваха какво не е обективна цена.
Това сподели в предаването " Денят онлайн " Левон Хампарцумян, който разяснява тематиката за финансите на страната.
" Преди да подвигаме налозите би трябвало да помислим за успеваемостта на обществените средства. Когато стартира да ни харесва по какъв начин се харчат обществените средства, тогава можем да приказваме за повдигане на налозите. Основната движеща мощ на българската стопанска система е междинната класа. Тя от дълго време не заплаща единствено плосък налог - заплаща за образованието на децата, за болнична помощ, за защита. Със сигурност има държавни структури, които не работят и не ни харесват услугите, които ни оферират. Трябва да се направи ясно разграничаване кои са тези структури и можем да изкараме без тях няколко месеца, с цел да бъдат преструктурирани ", добави той.
" По-добре е обществената система да лежи на гърба на Национален осигурителен институт, в сравнение с гърба на стопанската система. 50 години даваме обществени пари, с цел да се построи Автомагистрала " Хемус ", а нея я няма. Милиарди обществени средства се изхарчиха за електронно държавно управление, а него го няма. Ето това са образци за неприятно харчене на обществени средства. Трябва оптимизация и изрично би трябвало да се спре автоматизираното нарастване на приходите, тъй като това води до инфлация и дупка в бюджета. Това, което ще ни дърпа напред, е ефикасното харчене на обществените средства ", приключи Левон Хампарцумян.
Не чух формулировка на термина " обективна цена ". По-скоро чух симпатични и образовани хора да се пробват да обяснят какво не е обективна цена.
Терминът " обективна цена " е от арсенала на популизма - звучи добре, само че на процедура не може да се приложи. На доктрина такива термини има доста, само че на процедура действително нямат приложение. В това държавно управление има доста образовани хора, само че и те обясняваха какво не е обективна цена.
Това сподели в предаването " Денят онлайн " Левон Хампарцумян, който разяснява тематиката за финансите на страната.
" Преди да подвигаме налозите би трябвало да помислим за успеваемостта на обществените средства. Когато стартира да ни харесва по какъв начин се харчат обществените средства, тогава можем да приказваме за повдигане на налозите. Основната движеща мощ на българската стопанска система е междинната класа. Тя от дълго време не заплаща единствено плосък налог - заплаща за образованието на децата, за болнична помощ, за защита. Със сигурност има държавни структури, които не работят и не ни харесват услугите, които ни оферират. Трябва да се направи ясно разграничаване кои са тези структури и можем да изкараме без тях няколко месеца, с цел да бъдат преструктурирани ", добави той.
" По-добре е обществената система да лежи на гърба на Национален осигурителен институт, в сравнение с гърба на стопанската система. 50 години даваме обществени пари, с цел да се построи Автомагистрала " Хемус ", а нея я няма. Милиарди обществени средства се изхарчиха за електронно държавно управление, а него го няма. Ето това са образци за неприятно харчене на обществени средства. Трябва оптимизация и изрично би трябвало да се спре автоматизираното нарастване на приходите, тъй като това води до инфлация и дупка в бюджета. Това, което ще ни дърпа напред, е ефикасното харчене на обществените средства ", приключи Левон Хампарцумян.
Източник: dnesplus.bg
КОМЕНТАРИ




