Пред очите ни действа магията на традицията, и то в

...
Пред очите ни действа магията на традицията, и то в
Коментари Харесай

Западът изпусна времето - Китай остава лидер

Пред очите ни работи магията на традицията, и то в международен мащаб: третият пленум на Централен комитет на Китайската комунистическа партия наложително би трябвало да бъде предопределен, на първо място от икономическа позиция. Третият е, в случай че го броите от партийния конгрес, който в тази ситуация в КНР беше през 2022 година Днес в международното медийно пространство ще намерите безчет препратки по какъв начин преди време третите пленуми са развили стопанската система за години напред.

Сегашният трети пленум се очакваше предходната година, само че все се отлагаше. В този миг коментаторите напълно се развълнуваха и започнаха сами да си „ дефинират ” датата му, като се позоваха на свои източници. Но в този момент датата е оповестена публично – стартира на 15 юли. И заваля нов поток от мнения.

Какво се случва и за какво в международен мащаб? Тук има няколко отговора и няколко заинтригувани групи. Инвеститорите желаят да знаят къде да влагат парите си. Левите идеолози, изключително съветските, гледат със спотаен мирис накъде ще се обърне кормилото: надясно или още по-добре наляво - към китайския социализъм.

Но има и различен отговор: може би става дума за решения, от които зависи ориста на цялата планета за години напред. В последна сметка тук е първата стопанска система в света, която служи като мотор на към една трета от международната стопанска система. Освен това приказваме за страна, която беше нападната - в тази ситуация от Съединени американски щати - за най-малко съществено да попречва нейния напредък. Какъв ще бъде отговорът на Пекин? Как ще се отбрани? Или е по-добре да нападна?

От няколко години се водят осведомителни борби за това дали китайската стопанска система е добре или зле. Схемата е общоприета: изваждат тези обстоятелства и детайлности, които са нужни. Например някои числа за младежката безработица или казуса с необикновено прегрелия строителен пазар. Понякога започнаха да се придържат към месечните данни - за какво износът пада? Пекин дава отговор с общи цифри. Например, преди малко беше изчислено: външната търговия за шест месеца е повишена с 6,1 % (до съвсем три трилиона долара), като износът се е нараснал с 6,9 %.

Има и вести за не количествени, а качествени индикатори на китайското нахлуване на международните пазари: в Съединени американски щати предходната година бяха анулирани осем лиценза за съдействие с Китай в региона на връзките, а общо (от 2018 година, когато борбата сред двете стопански системи стартира сериозно), 1300 такива лиценза бяха изгубени. Междувременно Китай стана първият в света, който тества 6Г информационна система, до момента в който Западът към момента се бори никой да не купува 5Г от съперника. Тоест, явно е, че тези сътрудници, които работят с Китай, ще получат ясни конкурентни преимущества пред тези, които си сътрудничат със западняците. И този съответен факт споделя безусловно всичко за това по какъв начин в този момент наподобява борбата за водачество в цялата международна стопанска система.

Колко сериозен е Западът в тази борба? Не може да бъде по-сериозен. Например, приказваме за цялостно раздробяване на света на две стопански системи. Но кой ще завоюва тогава? „ При Байдън станахме по-зависими от китайските доставки, в сравнение с при всеки различен президент “, заплашват републиканците на постоянната си конференция. Трябва още по-рязко да скъсат връзките, упорстват те, другояче ще се свърши с Америка.

Никой в Америка не разгласи " Трети пленум " на тематика накъде да насочи стопанската система на Съединени американски щати. Но стратезите на бъдещето спорят между тях. Няколко поредни администрации бърборят на вятъра за превръщане към Азия, само че в реалност Америка е изпуснала времето и е затънала в европейските каузи, споделят някои. Колко дълго Китай може да бъде „ въздържан “, питат се други. Е, това е, към този момент е належащо да се ограничи растежът на китайската стопанска система с всички нужни средства. Но също така би трябвало да се сложи ясна цел за десетилетия напред - битката с Пекин до цялостна победа, което изисква активизиране на ресурсите и преструктуриране на стопанската система на целия Запад на военна основа.

Това е такава борба, това са залозите и такива стратези чакат третия пленум точно от позиция на този спор: Пекин ще активизира ли и стопанската система си, ще я трансферира ли на някаква военна основа, с цел да отблъсне опасността?

Когато упованията от един пленум са толкоз нервни, резултатът от него просто е жертван да разочарова. Още повече, че решенията на пленума може да се отнасят не толкоз до битката за външни пазари, по отношение на възстановяване на вътрешната обстановка. Ясно е, че в предходни столетия Китай растеше с помощта на външната търговия, само че в този момент това не е по този начин от няколко години: основният пазар е вътрешният (почти милиард и половина потребители).

По-специално, специалистите се базират на речта на ръководителя на китайското държавно управление Ли Цян на един от форумите, където фискалните промени са разказани много в детайли. Те ще се отнасят до разпределението на данъчните доходи сред центъра и провинциите, тъй че районите с техните от време на време прекомерно рискови предприемачески действия да не бъдат арестувани от централизирани вложения във високи технологии.

Това съществени стъпки ли са? Съвсем. Особено в случай че си спомним ролята на намаляването на налозите в икономическата политика на Доналд Тръмп (Америка, в случай че не стана велика още веднъж, се оказа доста по-богата) - и вземем поради какво се случва във връзка с налозите и печатането на пари в Съединени американски щати през днешния ден. По един или различен метод, със или без пленум, Китай е добре осведомен с борбата за водачество, която ще се организира в идващата епоха, по тази причина я приема доста съществено.

Превод : В. Сергеев

Източник: РИА Новости

Поглед Видео:ПоследниНай-гледаниАлтернативен Поглед28176Зорница Илиева: Ердоган побърза да се срещне с Путин в Астана, с цел да не го измести Орбан като медиатор за УкрайнаАлтернативен Поглед23037Зорница Илиева: Орбан във Вашингтон е със самочувствието на човек, който играе значима роля в света, който се променяАлтернативен Поглед35544Румен Петков: Краят на свободата в България пристигна преди 2-3 годиниАлтернативен Поглед21027Румен Петков: Орбан с решителна стъпка към спокойно решение на спора и че Европа може да задава дневния редАлтернативен Поглед24129Проф. Нина Дюлгерова: Срещата на НАТО във Вашингтон няма да извърши задачите, които си е поставилаАлтернативен Поглед159796Проф. Нако Стефанов: В Украйна към този момент има натовски елементи. Има даже пленени!Алтернативен Поглед78306Ген. Димитър Шивиков: Зеленски не има вяра, а единствено нашата евроатлантическа сбирщина има вяра в успеха на Украйна  Велислава Дърева, геополитически напън, вътрешнополитически напън, БПЦ  Велислава Дърева, геополитически напън, вътрешнополит </div>

</article>
<style>
.youtube{
  width:100%;height:500px;
}
@media only screen and (max-width: 600px) {
.youtube {
    height:250px;
  }
}
</style>
<div style=Източник: pogled.info

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР