Пред журналисти в кулоарите на парламента съпредседателят на ПГ на

...
Пред журналисти в кулоарите на парламента съпредседателят на ПГ на
Коментари Харесай

Денков: БМВ-та купихме, а още не знаем какво се случва с техниката за гасене на пожари

Пред публицисти в коридорите на Народното събрание съпредседателят на ПГ на " Продължаваме промяната-Демократична България " разяснява разногласията дали би трябвало да се закупи летателна техника за гасене на пожари, съобщи кореспондент на .

Имахме събиране в Народното събрание на огромна кръгла маса, на която бяха обсъждани разновидности по какъв начин да се подготвим за 2025 година Стана безусловно ясно, че най-бързият метод да се откри решение, е да се преоборудват четири хеликоптера с спомагателни джобове за преместване на вода, като всеки един от тях коства 8 млн. лв.. Тези пари тогава ги имаше. След което се намираме в 2025 година - хеликоптерите не са оборудвани, още веднъж се спори дали би трябвало да купуваме самолети или не, още веднъж се прави разбор и когато поискахме най-малко да чуем какво се случва сега, ни се споделя – всичко е наред, а на хората през вчерашния ден им изгоряха къщите, съобщи Денков.

В отговор на въпрос какво е направено по време на ръководството на сглобката, той сподели, че по това време са отпуснати 170 млн. лв.. С тези пари можеха да се свършат тези неща. Цялата препирня е дали да се похарчат едни огромни пари за закупуване на самолети или да се свърши работата и да се дооборудват хеликоптерите, уточни някогашният министър председател.

Очаквайте детайлности!

Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР