Празниците в Румъния са слети. Очаква се трафикът да бъде

...
Празниците в Румъния са слети. Очаква се трафикът да бъде
Коментари Харесай

Очакват се много румънци по празниците във Варна

Празниците в Румъния са слети. Очаква се трафикът да бъде най-интензивен на 1 май, когато туристите ще се прибират назад в родината си. От 25 април до 1 май в курортите край Варна ще бъдат командировани двама румънски служители на реда, които ще работят в взаимни екипи с българските си сътрудници.
Хиляди румънски туристи се чака да преминат през Граничен контролно-пропусквателен пункт " Дунав мост " по Великден и да посрещнат празниците в България - главно по Черноморието. По този мотив е основана организация с румънските управляващи, с организация " Митници " и с Гранична полиция за недопускане на тапи в региона на граничния пункт, оповестява шефът на регионалната дирекция на Министерство на вътрешните работи в Русе старши комисар Теодор Атанасов.

По думите на комисар Илиян Илиев, шеф отдел " Охранителна полиция " в дирекцията на Министерство на вътрешните работи в крайморския град, в комплексите се чака да дойдат към 15 хиляди посетители. Поради тази причина полицейското наличие ще бъде засилено, като ще работят в това число Контролно-пропусквателните пунктове на входовете на курортите.

Вече е основана организация за обезпечаване на защита към всички храмове по празниците, добави Илиев. По думите му акцент за чиновниците на дирекцията ще бъде и спокойствието в кварталите на Варна и в дребните обитаеми места в района.

По празниците ще има засилен надзор на входовете на града в посока Варна, Шумен и Добрич, добави основен контрольор Петко Камбуров, шеф на бранш " Пътна полиция ". По пътищата в трите направления ще има и непрестанно настояща автоматизирана техника за надзор на скоростта на колите. Традиционно ще бъдат засилени инспекциите за приложимост на алкохол и дрога от водачите, само че тази година служителите на реда ще наблюдават интензивно и за нарушавания от пешеходци.

Началникът на бранш " Пътна полиция " в Русе основен контрольор Михаил Манов изясни, че ще има засилено полицейско наличие по пътищата Русе-Бяла и Русе-Разград, изключително в най-натоварените часове. Ще бъде проведена и профилирана полицейска интервенция за скорост, приложимост на алкохол и на опиати, дееспособност и потребление на защитни колани.
Източник: frognews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР