Правителството одобри 1 070 000 лева като допълнение към бюджетите

...
Правителството одобри 1 070 000 лева като допълнение към бюджетите
Коментари Харесай

1 млн. лв. допълнително влизат в бюджетите на 27 общини

Правителството утвърди 1 070 000 лв. като допълнение към бюджетите на 27 общини за 2024 година , оповестиха от пресцентъра на Министерския съвет.

Средствата са предопределени за съфинансиране на хонорари и осигурителни вноски за чиновниците в регионалните осведомителни центрове, чиито отговорности са включвали работа по Плана за възобновяване и резистентност (ПВУ) и информиране за опциите за финансова поддръжка от директно ръководените от Европейската комисия (ЕК) стратегии. Въпросните европрограми са Фондът за нововъведения, Хоризонт, LIFE, Програмата за конкурентоспособност на предприятията и дребните и междинните предприятия (COSME), Creative Europe, Механизмът за свързване на Европа и Еразъм +.

Допълнителният трансфер е за сметка на плануваните суми от бюджет за 2024 година

Областните осведомителни центрове се финансират от Програма " Техническа помощ " 2021-2027 г, съфинансирана от Европейския фонд за районно развиване . Размерът на съфинансирането се дефинира от годишния разбор на заетостта за систематизиране на работата им по другите стратегии с европейски средства.

Неусвоените средства до края на 2024 година ще би трябвало да се възвръщат от общините до 20 януари 2025 година
 В последния миг България ще получи близо 1,1 милиарда евро по Плана за възобновяване и резистентност
В последния миг България ще получи близо 1,1 милиарда евро по Плана за възобновяване и резистентност

С гласовете на ГЕРБ-СДС, ПП-ДБ и Движение за права и свободи бяха гласувани промените
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР