Куба потвърждава среща с американски служители на острова, иска вдигане на енергийната блокада
Правителството на Куба удостоверява, че неотдавна се е срещнало с американски чиновници на острова
От Associated Press, 20 април 2026 година, 14:34 ч. Карибска страна.Високопоставени чиновници на Държавния департамент на Съединени американски щати, говорещи при изискване за анонимност, споделиха в петък, че американски дипломати са летели по-рано през април до острова за първи път от 2016 година насам в нов дипломатически напън. Нито американски, нито кубински чиновници са споделили тъкмо по кое време се е състояла срещата, нито кои американски чиновници са взели участие.
Алехандро Гарсия дел Торо, заместител общоприет шеф, отговарящ за американските въпроси в кубинското министерство на външните работи, сподели в понеделник, че американската делегация е включвала асистент държавни секретари и че кубинската делегация е включвала представители на равнище заместител външен министър.
Обменът беше извършен „ почтително и професионално “, сподели той, добавяйки, че американската делегация не е отправяла никакви закани или...
Прочетете целия текст »




