Правителството на Куба потвърждава, че наскоро се е срещнало с

...
Правителството на Куба потвърждава, че наскоро се е срещнало с
Коментари Харесай

Куба потвърждава среща с американски служители на острова, иска вдигане на енергийната блокада

Правителството на Куба удостоверява, че неотдавна се е срещнало с американски чиновници на острова

От Associated Press, 20 април 2026 година, 14:34 ч. Карибска страна.

Високопоставени чиновници на Държавния департамент на Съединени американски щати, говорещи при изискване за анонимност, споделиха в петък, че американски дипломати са летели по-рано през април до острова за първи път от 2016 година насам в нов дипломатически напън. Нито американски, нито кубински чиновници са споделили тъкмо по кое време се е състояла срещата, нито кои американски чиновници са взели участие.

Алехандро Гарсия дел Торо, заместител общоприет шеф, отговарящ за американските въпроси в кубинското министерство на външните работи, сподели в понеделник, че американската делегация е включвала асистент държавни секретари и че кубинската делегация е включвала представители на равнище заместител външен министър.

Обменът беше извършен „ почтително и професионално “, сподели той, добавяйки, че американската делегация не е отправяла никакви закани или...

Прочетете целия текст »

Източник: worldnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР