ПП ГЕРБ – Бургас подаде жалба до Районната избирателна комисия

...
ПП ГЕРБ – Бургас подаде жалба до Районната избирателна комисия
Коментари Харесай

ГЕРБ подаде жалба за агитация до изборна секция в Бургас

Политическа партия ГЕРБ – Бургас подаде тъжба до Районната изборна комисия (РИК) – Бургас за открито нарушаване на изборното законодателство, обвързвано с непозволено подложен пропаганден материал. Сигналът е импортиран от регионалния координатор на партията Иван Алексиев и касае ситуиран билборд на политическа партия „ Прогресивна България “ на по-малко от 50 метра от входа на постройка, в която са ситуирани изборни пространства – Професионалната гимназия по автотранспорт.

Според ГЕРБ – Бургас това съставлява нарушаване на наредбите на Изборния кодекс и основава предпоставки за компрометиране на изборния развой, като накърнява правилата на правда, равнопоставеност и безпристрастност.

В жалбата се упорства РИК – Бургас да извърши незабавна инспекция по случая и да разпореди премахването на пропагандния материал.

Към сигнала е прибавен и снимков материал, удостоверяващ твърдяното нарушаване. Политическа партия ГЕРБ – Бургас декларира, че ще продължи да следи за спазването на изборните правила и ще реагира при всяко открито нарушаване, с цел да подсигурява честността и прозрачността на вота.

Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР