Познатият като отбора на Бойко Борисов тим на Витоша Бистрица

...

Бистришките тигри с историческа първа точка в елита

Познатият като " тима на Бойко Борисов " отбор на Витоша Бистрица завоюва историческа първа точка в елита, откакто приключи 1:1 с Етър Велико Търново на националния стадион " Васил Левски ".

Двубоят беше самобитно дерби на новаците в Първа лига и предстоящо беше извънредно равносилен. " Болярите " могат да съжаляват повече, че не стигнаха до триумфа, защото в заключителните минути на срещата бяха по-активният отбор и чистите положения бяха на тяхната сметка.

Домакините пък от своя страна би трябвало да са удовлетворени, че означиха дебютен гол в историята си в елита, както и че доближиха до първата си точка.

Иначе резултатът бе открит от гостите в 30-ата минута. Димо Атанасов центрира чудесно към Иван Петков, който с глава простреля стража на бистричани Михаил Иванов.

Осем минути по-късно обаче домакините изравниха. Първият гол в елита в историята на Витоша бе дело на Григор Долапчиев.

Нападателят бе изведен на скорост от Румен Гьонов и със мощен диагонален удар означи за крайното 1:1.

Така и двата тима записаха първи точки в новия шампионат, откакто в първите си дуели бяха записали загуби. Витоша загуби от Черно море, до момента в който Етър падна от Локомотив (Пловдив).
Източник: offnews.bg