Повече от две десетилетия след последния си финал за Купата

...

Майорка е на финал за Купата на краля

Повече от две десетилетия след последния си край за Купата на Испания, Майорка още веднъж стигна до мач за трофея. Островитяните отстраниха с 5:4 след осъществяване на дузпи Реал Сосиедад. В разногласието за оценката отборът ще се изправи против или Атлетико Мадрид.

Това ще бъде четвърти край в историята на футболния клуб от Майорка. Тимът завоюва трофея през 2003 година против Рекреативо Уелва. Останалите два финала бяха достигнати през 1991 и 1998 година, само че бяха изгубени.

Майорка поведе в резултата в 50-ата минута с попадение с глава на Гио Гонсалес. Реал Сосиедад, който приключи с съвсем 30 удара към вратата, изравни в 71-та минута посредством Микел Оярсабал. Редовното време приключи при 1:1, голове нямаше и в продълженията. Първият мач приключи 0:0.

Вратарят Доминик Грайф избави първата дузпа, изпълнена от Оярсабал. Серхи Дардер вкара решаващия удар от 11 метра и класира тима си на край.

Ведат Муричи, Ману Морланес, Омар Маскарел и Неманя Радонич също се разписаха за Майорка при дузпите. Бенат Туриентес, Йон Андер Оласагасти, Мартин Субименди и Шералдо Бекер пък бяха точни за баските.