Повече от 82 милиона души вече са гласували предсрочно за

...
Повече от 82 милиона души вече са гласували предсрочно за
Коментари Харесай

Отвориха избирателните секции по източното крайбрежие на САЩ

Повече от 82 милиона души към този момент са дали своят вот предварително за някогашния президент републиканец или вицепрезидента демократ в една остра акция, белязана от голям брой обрати, в това число два опита за ликвидиране против Доналд Тръмп и замяната в къси периоди на Джо Байдън с Камала Харис.

 

Първите секции отвориха в щатите Кънектикът, Индиана, Кентъки, Мейн, Ню Хемпшир, Ню Джърси, Ню Йорк и Вирджиния.

В дребното населено място Диксвил Нотч в Ню Хемпшир изборите завършиха още в първите минути на 5 ноември. В Диксвил Нотч единствено 6 души гласоподаваха, като резултата от вота е 3 гласа за републиканеца Доналд Тръмп и 3 за демократа Камала Харис.

 

За спечелването на президентските избори в Съединени американски щати са нужни общо 270 електорални гласа.

 

Победителят ще встъпи в служба през януари 2025 година за 4-годишен мандат. Освен за президент, гласоподавателите гласоподават и за нови членове на Конгреса - законодателната власт на Съединени американски щати, която се състои от две елементи: Камара на представителите и Сенат. Всеки щат има двама сенатори и най-малко един конгресмен. 
Източник: frognews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР