Легендарен кораб от битката при Копенхаген изплува след 225 години
Повече от 200 години откакто е потънал от адмирал Хорацио Нелсън и английския флот, датски боен транспортен съд е открит на морското дъно в пристанището на Копенхаген от морски археолози.
Работейки в гъсти утайки и съвсем нулева видимост на 15 метра под водата, водолази се състезават с времето, с цел да разкрият останките от кораба от XIX век „ Данеброге “, преди мястото да се трансформира в строителна площадка за нов жилищен квартал край датското крайбрежие, предава.
Датският Музей на викингските кораби, който управлява траялите месеци подводни разкопки, разгласи откритието си в четвъртък — тъкмо 225 години след Битката при Копенхаген (1801).
Източник: manager.bg
КОМЕНТАРИ




