Потребителските цени (ИПЦ) в САЩ се увеличиха с 2,9% на

...
Потребителските цени (ИПЦ) в САЩ се увеличиха с 2,9% на
Коментари Харесай

Инфлацията в САЩ се ускори до 2,9% през август, в сравнение с 2,7% през юли

Потребителските цени (ИПЦ) в Съединени американски щати се усилиха с 2,9% на годишна база през август, заяви Министерството на труда. Това съответства със междинната прогноза на анализаторите, интервюирани от Trading Economics.

Цените на силата се усилиха с 0,2% предишния месец за първи път от седем месеца. По-специално, цената на природния газ скочи с 13,8%, до момента в който бензинът падна с 6,6%.

Цената на питателните артикули се усили с 3,2%, на новите и използваните коли надлежно с 0,7% и 6%. Транспортните услуги нарастнаха с 3,5%, жилищата - с 3,6%.

Индексът на Идеологически подривни центрове се усили с 0,4% през август спрямо предходния месец (през юли - с 0,2%). Експертите чакаха нарастване от 0,3%.

Потребителските цени без разноските за храни и сила (основен показател на потребителските цени) се усилиха с 0,3% предишния месец спрямо юли и с 3,1% на годишна база. Резултатът и в двата случая съответства както с консенсусната прогноза, по този начин и с юлската динамичност.

Федералният запас (Фед) следи от близко данните за темпа на напредък на потребителските цени в страната, което е един от основните фактори при вземането на решения по отношение на паричната политика. Целевият ритъм на инфлация на Централната банка на Съединени американски щати е 2%. Следващото съвещание на Фед ще се организира на 16-17 септември.

Източник: 3e-news.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР