Потребителите в САЩ ще могат да ползват iPhone и като

...
Потребителите в САЩ ще могат да ползват iPhone и като
Коментари Харесай

В САЩ признават шофьорска книжка на iPhone


Потребителите в Съединени американски щати ще могат да употребяват iPhone и като паспорт
(снимка: CC0 Public Domain)

Осем щата на Съединени американски щати ще признават шофьорски книжки и други идентификационни номера, съхранявани на iPhone, разгласи Apple. Функцията, оповестена за първи път през юни, разрешава на потребителите на iPhone да съхраняват публични идентификационни номера в приложението Wallet.

Някои деятели показаха опасения по отношение на поверителността при предаването на смарт телефони на служители на реда или други чиновници по сигурността. Apple отговори на опасенията с коментар, че потребителите не би трябвало да отключват или предават телефоните си, с цел да може да работи системата за летищна сигурност.
още по тематиката
Неясно обаче остава дали и по какъв начин в последна сметка може да работи моделът за други приложения като да вземем за пример шофьорската брошура, която полицията изисква от лидера, когато го спре, отбелязва.

Аризона и Джорджия ще вкарат системата първи. Ще ги последват Кънектикът, Айова, Кентъки, Мериленд, Оклахома и Юта. Първите институции, които ще употребяват системата, ще бъдат контролно-пропускателните пунктове за сигурност по летищата, ръководени от Администрацията за сигурност на превоза (TSA).

Докосването на телефона до читател за идентичност на съответните летища ще прикани пасажерите да употребяват своя Face ID или пръстов отпечатък, с цел да разрешат изпращането на информация до машината. „ Потребителите не би трябвало да отключват, демонстрират или предават устройството си, с цел да показват своя идентификационен номер ”, разясняват от Apple.

Администраторът на TSA Дейвид Пекоске съобщи, че новата система „ ще даде опция за по-безпроблемно прекарване ” при инспекциите на сигурността на летищата. Нито Apple, нито държавните управляващи няма да знаят по кое време или къде е показан идентификационният номер, се споделя в известието. Цялата персонална информация ще бъде криптирана.

Но концепцията за цифрови идентификационни номера остава противоречива. Групата за цифрови права Electronic Frontier Foundation съобщи, че цифровите самоличности „ може да са огромна стъпка към националната идентификация, при която всякога, когато преминем през врата или си купим кафе, се събира и обобщава запис на събитието ”.
Източник: technews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР