постигна победа с 2:0 над гостуващия в мач от 21-ия

...

Метц влоши положението на Нант

реализира победа с 2:0 над гостуващия в мач от 21-ия кръг на футболното състезание на Франция. Головете за домакините означиха Аарон Лея в 35-ата и на в добавеното време. В 35-ата минута Лея получи отличен пас от Албан Лафонт на ръба на засадата и съумя да се разпише.

Последваха мощни минути за гостите, които обаче видяха по какъв начин техен гол бе анулиран в 52-ата минута след интервенция на ВАР, защото е бил в засада. Двайсетина минути по-късно бурни техни митинги за неотсъдена дузпа бяха подминати от съдията, с цел да се стигне и до заключителните секунди, когато Фарид Булая постави завършек на разногласието.

Нант продължи серията си без победа на 12 мача. Метц е на осмо място с 31 точки, а Нант заема 17-а позиция с 18 точки.
Лига 1 21 кръг, неделя 24 януари  Метц 2:0краен резулат  Нант