постигна минимална победа с 1:0 в домакинството си на Глазгоу

...

Брага вкара само гол на Рейнджърс

реализира минимална победа с 1:0 в семейството си на Глазгоу Рейнджърс в първия 1/4-финален конфликт сред двата отбора от. Португалците бяха по-активният тим, само че съумяха единствено един път да поразят вратата на противника, а създател на победния гол бе в 40-ата минута.

Домакините проведоха напън, само че на два пъти шансът бе срещу тях. Първо в 25-ата минута изстрел на Рикардо Орта се отби от гредата, а единствено минута по-късно брат му Анде Орта съумя да означи гол, който обаче бе анулиран поради нарушаване в хода на офанзивата.

Все отново Брага съумя да стигне до гол в 40-ата минута. Тогава след дълготрайно разиграване топката бе подадена за Абел Руис в наказателното поле, а той с обмислен удар я прати във вратата за 1:0.
 Леон Балогун
Едно от най-хубавите положения за гостите пристигна в 72-ата минута, когато изстрел на Конър Голдсън с глава мина рисково покрай вратата.

Анрде Орта пък бе най-близо до второто попадение за португалците в 78-ата минута, когато негов страховит шут бе избавен по ослепителен метод от вратаря Алан МакГрегър.

В последна сметка Брага ще има минимална преднина преди реванша, само че тя е прекомерно дребна, с цел да отписваме Рейнджърс.