Поставеният под №3 Григор Димитров загуби още първия си мач

...

Григор Димитров отпадна във II кръг от Мастърс в Мадрид

Поставеният под №3 Григор Димитров загуби още първия си мач на шампионата от сериите " Мастърс " по тенис в Мадрид (Исп, €6,2 млн.). Почивалият по право на старта на главната скица българин отстъпи във II кръг пред Милош Раонич (Кан) с 5:7, 6:3, 3:6 след съвсем два часа игра на корт " Аранча Санчес ". За хасковлията това бе второ проваляне от общо 5 мача против родения в Югославия канадец.

След първите два сервис гейма Григор имаше 100% вкарано първо подаване и единствено една изгубена точка. В 5-ия гейм на първата част нашият изостана с 0:40, само че завоюва пет следващи разигравания. В 11-ия гейм обаче не съумя да се избави в обстановка 30:40, след което Раонич затвори частта с втория си сетбол.

Във II сет Григор се възползва още от първата си опция за пробив и откакто дръпна с 15:40 в четвъртия гейм, осъществя въобще първия си брейкбол в мача. При задатък от 4:2 Димитров обърна гейм от 15:40, а при 5:3 пропусна сетбол, само че осъществя втория и изравни частите на 1-1.

В решаващия трети сет Димитров пръв стигна до късмет за пробив, само че го пропусна в 7-ия гейм. При 3:4 Григор избави един брейкбол, само че при втория се пропука и даде опция на канадеца да сервира за мача. Той се възползва от опцията и затвори дуела с първия си мачбол след 1,59 ч. игра.

На 1/8-финалите Раонич ще се изправи против сънародника си Денис Шаповалов (Кан), който отстрани №15 в схемата Беноа Пер (Фр) със 7:6 (5), 4:6, 6:4.

СНИМКА: TWITTER.COM
Източник: segabg.com