Поставеният под номер 8 в схемата Яник Синер (Италия) стартира

...

Мощно начало за Синер на Уимбълдън

Поставеният под номер 8 в схемата Яник Синер (Италия) започва с бърза победа присъединяване си в Откритото състезание на Англия по тенис.

Синер, който е четвъртфиналист от предходната година, спечели против аржентинеца Хуан Мануел Серундоло с 6:2, 6:2, 6:2 за 90 минути на Централния корт.

Италианецът не срещна усложнения в нито един миг и напълно доминираше със своята мощ от главната линия, записвайки 28 уинъра и единствено 16 непредизвикани неточности.

“Щастлив съм за успеха и към този момент съм стимулиран за идната ”, съобщи Синер, който преди година завоюва първите два в този момент от своя четвъртфинал на  срещу Новак Джокович, преди да се съобщи в пет в този момент. Впоследствие сърбинът победи с купата.

Във втория кръг Яник Синер ще играе с различен представител на Аржентина - Диего Шварцман, който отстрани Миомир Кецманович (Сърбия) с 6:0, 6:3, 6:4.

Потенциален противник на Синер в четвъртия кръг е 9-ият подложен Тайлър Фриц, чийто мач против Яник Ханфман беше преустановен заради мрачевина при резултат 3:2 за американеца в петия сет.

25-годишният Синер изглеждаше заплашен от отпадане, откакто изоставаше с два сета против намиращия се във форма Ханфман, който сега се намира на рекордното в кариерата му 45-о място в международната класация. Преди по-малко от два месеца Ханфман победи Фриц с 6:4, 6:1 на клея в Рим. Но Фриц съумя да си проправи път до решителен пети сет, в който поведе с 3:2 преди играта да бъде прекъсната в 20:40 часа локално време заради настъпилата мрачевина.

В други срещи от първия кръг номер 23 в схемата Александър Бублик (Казахстан) победи Макензи МакДоналд (САЩ) с 6:7(3), 6:4, 6:4, 6:4, Даниел Галан (Колумбия) завоюва против 24-ия Йошихито Нишиока (Япония) с 6:4, 6:3, 6:3, а Александър Вукич (Австралия) реализира триумф против Даниел Алтмайер (Германия) с 6:3, 7:6(1), 3:6, 7:5.