Поставеният под номер 5 в схемата Роберто Баутиста Агут спечели

...

Баутиста Агут победи Дел Потро на финала в Оуклънд

Поставеният под номер 5 в схемата Роберто Баутиста Агут завоюва купата от шампионата по тенис в Оуклънд (Нова Зеландия) с награден фонд от 500 хиляди $. На финала испанецът победи мъчно в три сета с 6:1, 4:6, 7:5 номер 2 Хуан Мартин дел Потро. Агут, който завоюва шампионски трофей в Оуклънд и през 2016 година, направи три пробива против Дел Потро в първата част, с цел да поведе в резултата.

Вторият сет предложи повече страсти на феновете, а в десетия гейм аржентинецът проби своя съперник, с цел да изравни резултата. В третата част Баутиста Агут завоюва подаването на Хуан Мартин дел Потро за 6:5, след което сервира сполучливо за продобиване на дуела, траял повече от два часа. Това е общо седмата купа на сингъл за 29-годишния Роберто Баутиста Агут, заемащ 21-во място в международната класация.
Roberto Bautista Agut def. Juan Martin Del Potro 6-1 4-6 7-5 to win his 2nd career Auckland title, 7th title of career #SportsTalkNZ #ASBClassic #AucklandNZ pic.twitter.com/piuV6p1tEO