Поставеният под номер 3 Алекс Де Минор Австралия отпадна във

...

Де Минор се сбогува със Sofia Open

Поставеният под номер 3 Алекс Де Минор Австралия отпадна във втория кръг на шампионата Sofia Open с награден фонд 481270 евро. Де Минор загуби от Маркос Хирон с 6:7(5), 6:7(2) по-късно повече от две часа игра в зала "Арена Армеец ". Любопитното е, че Хирон надви над същия противник и през предходната седмица със 7:5, 7:6(5) по пътя си към четвъртфиналите на конкуренцията в Метц.

Американецът пропиля ранен задатък от 3:1 гейма, а по-късно завоюва първия сет с тайбрек, в който осъществя поврат от 2:4 точки. Във втората част Де Минор проби за 5:4 и сервираше за равнене на резултата, само че не се възползва, а във втория тайбрек Хирон дръпна с 6:0 точки и това се оказа решаващо.

"Труден дуел. Миналата седмица също имахме тежък мач. Днес аз играх по-добре във значимите точки, а той позволи някои неточности. Доволен съм, тъй като предвид на пробива във втория сет, мачът можеше да отиде във всяка посока ", разяснява американецът. Следващият противник на Хирон ще бъде номер 8 в схемата Джон Милман, който отстрани Иля Марченко с 5:7, 7:6(0), 6:4 за два часа и половина игра на корт номер 1.

55-ият в международната класация Милман, който направи основния пробив в петия гейм на третия сет, след което затвърди триумфа с нов брейк в края, с цел да доближи до втори следващ четвъртфинал в Тура на ATP след Нур-Султан през предходната седмица.