Поставената под №8 на турнира в Аделаида Виктория Мбоко продължава

...
Поставената под №8 на турнира в Аделаида Виктория Мбоко продължава
Коментари Харесай

22 уинъра за 59 минути: Мбоко е на финал в Аделаида


Поставената под №8 на шампионата в Аделаида Виктория Мбоко продължава страхотното си показване. Само 59 минути бяха нужни на канадката, с цел да победи Кимбърли Биръл с 6-2, 6-1 и да доближи до финала в шампионата, който е от категория WTA 500.

Мбоко изигра превъзходен мач като доминираше от самото начало, осъществя 22 уинъра и не даде никакви шансове на австралийката, че може да доближи до освен това от завоюваните три гейма.

Канадката осъществя 8 аса като поддържаше висок % на вкаран първи сервис и загуби едвам четири точки на второто си подаване. Биръл доближи до едвам един брейкбол, който бе отразен, а в това време Мбоко осъществя 5 от 7 благоприятни условия.

За нея това е четвърти следващ триумф в шампионата, откакто преди този момент отстрани имена като Беатрис Хадад Мая, Анна Калинская и Медисън Кийс.

Предстоящият край ще бъде трети в кариерата ѝ, а в предходните два стигаше и до купата. В спор за трофея в Аделаида тя чака победителката от мача сред Мира Андреева и Диана Шнайдер.
Източник: tenniskafe.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР