Поставената под номер 4 в схемата Каролин Гарсия (Франция) се

...

№4 в схемата Каролин Гарсия е на четвъртфинал в Аделаида

Поставената под номер 4 в схемата Каролин Гарсия (Франция) се класира за четвъртфиналите на шампионата по тенис в Аделаида (Австралия) с награден фонд 780 637 $.

Гарсия завоюва против Катержина Синиакова (Чехия) с 6:3, 3:6, 7:5 за 2:17 часа.

Гарсия стартира чудесно и след два пробива взе първия сет, преди Синиакова да изравни резултата след 6:3 във втората част.

Третият сет беше равносилен, само че Гарсия съумя да направи пробив в 12-ия гейм да завърши дуела за малко повече от два часа с третия си мачбол.

Срещата беше първа за Гарсия в шампионата, откакто тя почиваше в първия кръг, а дуелът завърши малко преди среднощ.

" Трябваше да очаквам доста дълго време, с цел да стартира, тъй че беше доста мъчно. Синиакова игра необикновен тенис, което ми сътвори доста проблеми ", сподели Гарсия в изявлението си на корта.

Запитана по какъв начин съумя да обърне нещата в своя изгода в последна сметка, Гарсия сподели: " В последните няколко гейма бях по-стабилна. Бях нападателна и се пробвах да бъда по-близо до главната линия ".

В идващия кръг Гарсия ще играе против олимпийската шампионка от Токио 2020 Белинда Бенчич (Швейцария), която надви по-рано през днешния ден над Анна Калинская (Русия) с 6:3, 6:3.