Поставената под номер 1 в основната схема Коко Вандевеге се

...

Коко Вандевеге се класира за четвъртфиналите в Хертогенбош

Поставената под номер 1 в главната скица Коко Вандевеге се класира за четвъртфиналите на шампионата по тенис на трева в Хертогенбош.

В среща от втория кръг американката се наложи със 7:6, 6:3 над представителката на домакините от Холандия Аранча Рус.

Срещата продължи малко над 90 минути, а Вандевеге, която игра на четвъртфиналите на " Уимбълдън " през предходната година, записа 26 печеливши удара и 11 аса.

.@CocoVandeweghe takes the tie break to seal the first set 7-6(4)! #LibemaOpen pic.twitter.com/oDDK0wlpKR
— WTA (@WTA) June 13, 2018 За място на полуфиналите Вандевеге ще спори с победителката от мача сред Алисън Риск (САЩ) и квалификантката Фани Щолар (Унгария).

Рускинята Вероника Кудерметова, която в първия кръг в профил защитаващата купата си Анет Контавейт, доближи до първия си четвъртфинал на шампионат от УТА след победа с 6:2, 2:6, 6:3 над швейцарката Белинда Бенчич.

В четвъртфиналите 21-годишната Кудерметова ще играе със сръбкинята Александра Крунич, която победи със 7:5, 6:2 холандката Бибиане Шоофс.