Поставената под 1 Елена Рибакина победи Даниел Колинс във втория

...

Елена Рибакина ще играе на третия си пореден четвъртфинал в Абу Дабу в опит да го преодолее за първи път

Поставената под 1 Елена Рибакина победи Даниел Колинс във втория кръг на тенис шампионата в Абу Даби. Казахстанката загуби първия сет с 4:6, само че съумя да завоюва идващите два с 6:3, 6:4 за 2 часа и 17 минути игра.

Петата в света Рибакина към този момент води с 3-1 в дуелите с Колинс, а съперничеството им стартира с победа за американката на шампионата в Сан Хосе през 2021 година

С третия си следващ триумф над Колинс, Рибакина се класира за третия си четвъртфинал от началото на годината.

Signature sweatband celly ‍️

Top seed Elena Rybakina comes from behind to defeat Collins in Abu Dhabi!
— wta (@WTA)

Бившата шампионка от Уимбълдън намираше място в Топ 8 при всичките си три участия досега в Абу Даби, само че в никакъв случай не успяваше да се класира за полуфинал. Сега тя ще се опита да го направи против щастливата губеща Кристина Букса, която победи квалификантката Хедър Уотсън със 7:6(1) 7:5, с цел да стигне до първия си четвъртфинал на равнище шампионат.

Рибакина и Букса играха напълно неотдавна за първи път. А победител в срещата им във втория кръг на шампионата в Аделаида бе лидерката в схемата на сегашния шампионат.

Барбора Крейчикова, сложена под номер 4 и осмата в схемата Людмила Самсонова също си осигуриха дуел на четвърфиналите.

Крейчикова записа триумф над щастливата губеща Сара Сорибес Тормо, която беше принудена да се отдръпна при резултат 6:2, 1:0 и травма на дясната ръка.

Slicing through in straight sets again

2023 Abu Dhabi finalist defeats Kalinina 6-1, 6-3 and will next face Krejcikova for a spot in the semis!

Самсонова, финалистката от 2023 година, преодоля Анхелина Калинина с 6-1, 6-3 единствено за 68 минути.

Самсонова и Крейчикова си размениха по едно победа през предходната година, като чехкинята записа триумф със 7:5, 7:6(6) във втория кръг на шампионата в Абу Даби, само че загуби с 2:6, 0:6 в първия кръг в Щутгарт.