Последна грижа ни бяха няколко баби от Странджа, които играят

...
Последна грижа ни бяха няколко баби от Странджа, които играят
Коментари Харесай

Последна грижа ни бяха няколко баби от Странджа, които играят върху огън с икони

Последна грижа ни бяха няколко баби от Странджа, които играят върху огън с икони.

Като че ли българите сме хукнали да газим жарава - веднага ще запаля дървата е село и еретично ще тупам с боси крайници връз барбекюто?

Я, стига!

Един митрополит, до момента в който е спрял да си чеше мъдето, се изказал, а и мощно ортодоксалният ни патриарх го поддържа - няма по какъв начин да каже друго - не значи да се бием за нещо, което към този момент съвсем не е живо.

" Балкантурист " не съществува с атракциите по морето, а при соца вариетатните артистки в никакъв случай не са играли с икони. Как си го представяте в това време мацките да държат икони. Днес един глупак ми сподели, да не би да са носели портрет на Георги Димитров?

Не са - бяха си курортни артистки, които си вадят хляба и... още нещо, в случай че падне.

Фактът, че жълтопаветниците се втурнаха да пазят " нестинарките " мирише на доста гнило.

Сбърка един поп, съгласно мен, патриархът не може да каже друго, по отношение на правословната теория, и айде да цепиме православието!

И без това държавното управление ни тия дни не излиза от Ватикана.

Бих желала моята някогашна колежка Весето Седларска, върла защитничка на нестинарите, да събуе евтините си обувки и да мине през жаравата боса.

Аз не мога...

Зоя Деянова
Източник: svobodnoslovo.eu


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР