Португалия победи Мароко с минималното 1:0 и върви по график

...

Мароко измъчи Португалия, Роналдо отново герой!

Португалия победи Мароко с минималното 1:0 и върви по график за класиране за 1/8-финал на Мондиал 2018. Кристиано Роналдо откри с лава в 4-ата минута, когато беше оставен непокрит след осъществяване на корнер. Мароканците бяха по-активни по-голямата част от дуела, само че още веднъж напуснаха терена с наведени глави.

Португалия - Мароко 1:0, онлайн
Португалия - Мароко 1:0, " мореплавателите " удържат на натиска

Двата тима излизат за наложителна победа

Двубоят стартира с гола на Роналдо. " Мореплавателите " завоюваха корнер отдясно и голмайсторът се разписа като засече топката в дребното поле.

Попадението предопредели играта преди почивката. Мароканците бяха доста дейни и търсеха офанзиви по крилата. За тяхно страдание централните бранители и вратаря Руи Патрисио бяха безпогрешни.

Европейските първенци можеха да удвоят в 40-ата минута, когато Роналдо изведе Гедеш самичък против вратаря Мунир. Мароканският пазач съумя да избави слаби удар на нападателя.

Малко преди почивката Бенатия засече топката с глава след корнер, само че тя профуча около далечната греда.