Португалия победи Хърватия с 3:2 в последен двубой за двата

...

Португалия излъга Хърватия в зрелищен мач

Португалия победи Хърватия с 3:2 в финален дуел за двата отбора в мач от група 3 на Лига А в шампионата Лига на нациите. Ковачич откри резултата в 29-ата минута на дуела за домакините, само че гостите изравниха посредством Рубен Диаш в 52-ата минута на мача. Домакините останаха с 10 души на терена след червен картон на Рог в 51-ата минута на дуела. Португалия направи резултата 2:1 в сдвоя изгода. Това се случи в 60-ата минута с гол на Жоао Феликс. Ковачич възвърне равенството с гол на Ковачич от границата на наказателното поле в 64-ата минута на мача. В края на дуела Ливакович изпусна топката след центриране от корнер и Диаш с втория си гол направи резултата 3:2 за гостите.

"Шахматистите " се нуждаят от удобен излаз, с цел да запазят мястото си в най-високото равнище, като ще наблюдават и развиването на другия дуел от тази група Франция - Швеция. За Португалия срещата няма значение, защото "петлите " към този момент завоюваха първата позиция, само че за Швеция мачът е значим.

Още в 3-ата минута Юранович центрира към наказателното поле на Португалия, само че топката беше пресечена от защитник и отиде в корнер. След осъществяването му нямаше заплаха за португалската врата. Кристиано Роналдо пропусна да открие резултата в 19-ата минута, само че ударът му не откри задачата.

В тези минути гостите в този мач нападнаха много рисково към вратата на Ливакович и създадохя на няколко пъти напрежение за съперниковите футболисти. Четири минути по-късно Перишич опита да откри добре Пашалич, само че шпагат на Диас предотврати заплахата.

Хърватия откри резултата с попадение на Матео Ковачич в 28-ата минута на срещата, той получи чудесно подаване от Пашалич, стреля рисково, Патрисио избави, само че при повторния удар беше беззащитен. Малко по-късно "шахматистите " пропуснаха нова отлична опция за гол.

В 35-ата минута Жота имаше опция да възвърне равенството, само че не сполучи след отлична работа на Рог. Две минути по-късно Юранович имаше опция да усили преднината на домакините, само че не сполучи. Португалия отвърна с удар на Данило, само че още веднъж гол нямаше.

Жоао Феликс получи отличен пас от Кристиано Роналдо в края на първата част, само че не съумя да се разпише.

В 48-ата минута Диаш пропусна да изравни резултата, откакто получи отличен пас отдясно, само че топката не откри задачата. Португалия възвърне равенството с гол на Рубен Диаш в 52-ата минута, който се възползва от недобро изчистване на Ливакович след удар на Роналдо от директен свободен удар. Минута по-рано Рог напусна терена за втори жълт картон за нарушаването, което извърши против звездата на португалците.

В 60-ата минута Диого Жота игра с ръка, което остана неусетно от съдията Оливър, пусна пас към Жоао Феликс и той от няколко метра наказа Ливакович за 2:1 в интерес на Португалия.

Четири минути по-късно Хърватия възвърне равенството, откакто Ковачич получи отличен пас от Влашич и матира Патрисио за 2:2 с удар от границата на наказателното поле. В 79-ата минута Бернардо Силва пропусна от чиста позиция като от няколко метра прати топката над вратата. В края на дуела след неточност на вратаря Ливакович, който изпусна топката при едно центриране от корнер разреши на Диаш да осъществя втория си гол в мача и да направи резултата 3:2 за Португалия, а това се оказа и крайният резултат в дуела.

Хърватия - Португалия 2:3
голмайстори: 1:0 Ковачич (29), 1:1 Диаш (52), 1:2 Жоао Феликс (60), 2:2 Ковачич (64), 2:3 Рубен Диаш (90) ч. к. - Рог (51)

Ето и съставите на двата тима:

Хърватия: Ливакович, Юранович, Ловрен, Шкорич, Брадарич, Рог, Модрич, Ковачич, Пашалич (64-Брекало), Влашич (84-Орсич), Перишич

Португалия: Руи Патрисио, Марио Руи (71-Жоао Кансело), Рубен Семедо, Рубен Диаш, Нелсон Семедо, Бруно Фернандеш (46-Тринкао), Жоао Моутиньо, Данило (77-Оливейра), Жота (77-Паулиньо), Роналдо, Жоао Феликс (71-Бернардо Силва)

арбитър: Майкъл Оливър (Англия)

.native-ad-suggested-news { position: relative; margin-bottom: 40px; width: 100%; padding: 20px 0; border-top: 1px solid #e7e7e7; border-bottom: 1px solid #e7e7e7; }.native-ad-suggested-news h2,.native-ad-suggested-news h2 a { font-weight: normal; margin-bottom: 10px; font-family: `Roboto Slab`,serif; color: #000!important; }.native-ad-suggested-news h2 { margin-bottom: 10px; }.native-ad-suggested-news.img-responsive { width: 100%; }.native-ad-suggested-news.img-wrapper { overflow: hidden; }.native-ad-suggested-news.native-ad { display: block; width: auto; height: 18px; background: #ffffff; float: left; bottom: 0; }.native-ad-suggested-news.ad-link { display: inline-block; float: right; margin-right: 4px; line-height: 8px; font-family: Roboto,sans-serif; font-size: 12px; line-height: 10px; color: #777; }.native-ad-suggested-news.barcode { display: inline-block; float: left; width: 13px; height: 10px; margin-right: 5px; border-radius: 0; max-width: 13px!important; }.video-bellow-article { position: relative; display: block; } function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `