Португалия и Чехия играят при резултат 2:0 в мач от

...

НА ЖИВО: Португалия - Чехия 2:0, страхотен гол в Лисабон

Португалия и Чехия играят при резултат 2:0 в мач от третия кръг на Лигата на нациите. Домакините откриха резултата в средата на първото полувреме след хубав гол на Жоао Кансело, а седем минути преди края на първата част Гонзало Гедеш удвои преднината на лузитанците.

Домакините упражниха преса от първата минута, само че в началните минути не успяваха да застрашат вратата на Станек. В 16-ата минута гостите стигнаха до добра опция, откакто Садилек стреля от добра позиция в наказателното поле, само че прати топката над вратата.

"Мореплавателите " продължиха да работят нападателно и в 24-ата минута Кристиано Роналдо нахлу в наказателното поле. Звездата на лузитанците стреля в близкия ъгъл, само че топклата срещна външния завършек на мрежата.

Чехите бяха подхванали отбранителна тактичност, която да ограничи офанзивите на домакините, само че рисково центриране на Жоао Кансело в 27-ата минута бе пресечено уверено от Станек.

В 31-ата минута се откри и най-чистото състояние в дуела. Ян Куча получи в наказателното поле, след което стреля в близкия ъгъл, което принуди Диого Коща да се намеси уверено, избивайки в ъглов удар.

Две по-късно Португалия откри резултата. Гонзало Гедеш комбинира чудесно отдясно с Жоао Кансело. Бранителят напредна в наказателното поле и с хубав и мощен изстрел в далечния ъгъл осъществя.

В 38-ата минута домакините удвоиха преднината си. Бернардо Силва получи от Рубен Невеш на границата на наказателното поле. Халфът изведе чудесно Гонзало Гедеш, който с невъзмутим изстрел в долния десен ъгъл вкара.

Срещата стартира в 21:45 часа и ще можете да я гледате по DIEMA SPORT 2, както и да следите развоя дружно с Gong.bg .

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Португалия: 22. Коща, 20. Кансело, 3. Пепе, 13. Данило, 5. Герейро, 17. Гедеш, 14. Карвальо, 18. Невеш, 21. Жота, 10., Силва, 7. Роналдо

Селекционер: Фернандо Сантош

Чехия: 16. Станек, 13. Матей, 4. Брабец, 2. Зима, 12. Хавел, 15. Садилек, 22. Соучек, 5. Цоуфал, 9. Хложек, 10. Кухта, 19. Лингър

Селекционер: Ярослав Шилхави

Съдия: М. Юг
Стадион: "Хосе Алваде "