Португалия е осмият четвъртфиналист след победа над Швейцария 6:1. Мореплавателите постигнаха

...
Португалия е осмият четвъртфиналист след победа над Швейцария 6:1.
Мореплавателите постигнаха

Мореплавателите удавиха кръстоносците 6:1

Мореплавателите реализираха триумфа си без Кристиано Роналдо и в действителност направиха най-хубавия си мач от началото на шампионата в Катар.

На четвъртфинал те ще се изправят против отбора на Мароко, който сътвори същинска сензация през днешния ден, като отстрани посочения за един от любимците – Испания (0:0, 3:0 след дузпи).

Гонсало Рамош откри резултата в 17-ата, а капитанът Пепе удвои в 33-ата минута.

Рамош оформи класиката с втория си гол в 50-ата минута.

Рафаел Герейро също се разписа в 55-ата минута.

Мануел Аканджи върна един гол в 58-ата минута.

В 66-ата младокът Рамош вкара хеттрика си.

Това е първи хеттрик на международното в Катар и втори от 2002 насам, когато три гола при дебюта си на мондиал набримчи Мирослав Клозе.

Любопитното е, че 21-годишният нападател на Бенфика влезе като титуляр на мястото на оставения на аварийна пейка Кристиано Роналдо. Причината е репчене на Кристиано на старши треньора Фернандо Сантуш, откакто го извади от игра в мача против Южна Корея.

За първи път от Европейското състезание през 2008-а година Кристиано е оставен запаса на мач от огромно състезание.

В интерес на истината кръстоносците не стояха толкоз зле на терена, колкото демонстрира резултатът и евентуално, в случай че на терена беше Роналдо, мореплавателите нямаха да им вкарат толкоз топки в мрежата.

Швейцария не съумя да стигне до четвъртфинал от 1954-а година насам.

В 73-ата въпреки всичко Роналдо бе вкаран на мястото на Жуао Феликс.

Той не е отбелязвал гол на международно отвън груповата фаза, макар, че е играл в 6 мача от директните елиминации до момента.

Сантуш му даде 20 минути, в които може да счупи каръка.

Три минути по-късно Роналдо извърши директен свободен удар от 25 метра фронтално – право в стената на кръстоносците.

В първата минута на добавеното време Рафаел Леао вкара шести гол в мрежата на кръстоносците за край.

Прз 2018-а Мароко и Португалия бяха в една група на международното и тогава мореплавателите завоюваха с 1:0 с гол на Роналдо.