Поредното интервю на доц. Атанас Мангъров стана факт в края

...
Поредното интервю на доц. Атанас Мангъров стана факт в края
Коментари Харесай

Глас от Фейсбук упорито оборва Мангъров за коронавируса

Поредното изявление на доцент Атанас Мангъров стана факт в края на предходната седмица – в петък, 5 февруари,. Мангъров приказва главно с цел да влезе в листата с претенденти за депутати на АБВ, само че и още веднъж се спря на тематика номер едно в България и по света – ковид и COVID-19.
В една от известните Facebook групи по тематиката ковид – " Коронавирус България – статистика и вести ", от известно време насам консуматор на име Галина Карамочева обръща внимание на тези, с които се внушава, че коронавирусът не е чак толкоз сериозен проблем. Тя разгласява изявления по тематиката – постоянно на проф. Андрей Чорбанов и на доцент Мангъров, които оборва безусловно точка по точка.
Именно изявлението на Мангъров от 5 февруари е причина за дълга обява във Facebook на госпожа Карамочева. В общо 16 точки, тя дискутира акценти по тематиката ковид от изявлението. Ето и по-важните, както и.
Мангъров: Средната възраст на хората, които си отидоха от коронавирус у нас е 75 година, междинната дълготрайност на живота е 74 година Какво очаквате да ви се случи на 75 година?
Отговор: Средната възраст на умрелите у нас е 70 години. Средната дълготрайност на идния живот на човек доживял до 70 година е 13 години, а на 75 година – 10 години.
Мангъров: Ако не умрат от коронавирус щеше да бъде свински, испански, някакъв различен вирус. Човек не е станал вечен все ощел
Отговор: Всички умират, само че у нас доста малко умират от инфекциозни заболявания. Оценките на надвишената смъртност от грип, извършени в други страни, демонстрират, че от сезонен грип умират сред 8 и 44 души на 100,000 население на сезон. При нашето население това са сред 560 и 3100 души. През пандемията 2009-2010 година от свински грип са умрели 40 души в България. През 2019 година общо от всички инфекциозни заболявания – туберкулоза, HIV, хепатит и други са умрели 450 души. До края на 2020, след използване на ограничения за ограничение на заразяването, от коронавирус са умрели към 7600 души, като над 80% от тях са умрели през последните 2 месеца на годината. Надвишената смъртност, обвързвана с епидемията до края на 2020 година е към 18 хиляди души.
 Математикът на НОЩ: Спасението са имунизацията и атмосферните условия Математикът на НОЩ: Спасението са имунизацията и атмосферните условия
„ Това, което ще е през февруари-март ще е за последно, оттова нататък всеобщата имунизация и атмосферните условия ще ни спасят&ldqu...
Мангъров: Стигна се до състояние, в което лекарите да се опасяват, че в болничното заведение им ще дойдат заболели. Когато дойдат ние ще ги приемем и ще ги лекуваме. Затова са тези лечебни заведения.
Отговор: Болниците имат потенциал, а като се претоварят смъртността се покачва. Освен това приемът и лекуването в София и Свищов, където преди няколко месеца лекуваха кинези-терапевт и здравна сестра, дават разнообразни резултати. При това Мангъров счита, че лечебните заведения не е редно да се одобряват всички, които имат сложена диагноза „ двустранна бронхопневмония “, те би трябвало да си стоят у дома, а положението им някак си да се следи от персоналните лекари, които да вървят на домашни визити с престилки, което е практическа неприложима рекомендация.
Мангъров: Това са неща (епидемиите), които си следват личния ход.
Отговор: Пандемията от ковид няма личен ход. Нейното развиване зависи от държанието на хората. В Нова Зеландия, да вземем за пример, не й дават опция изобщо да върви. Всеки влезнал в страната престоява 14 дни в един от няколкото първокласни хотела, които се употребяват за карантина. Хотелите са претъпкани, и се изисква авансово записване. Твърдят, че опашката е 4 месеца. Там няма други ограничения и малко заболели. Общо имат към 2300 случая и 25 умрели.
Мангъров: Единствените ограничавания би трябвало да са за рисковите групи, за които има вид да изкарат тежко болестта и всички останали би трябвало да живият свободно. Трябва да се съблюдава обикновена хигиена и нищо друго.
 Утихването на пандемията от COVID-19 може да отнеме до седем години? Утихването на пандемията от COVID-19 може да отнеме до седем години?
Темповете на разпространяването на ковид в света понижават, съобщи Мария ван Керкховен – специалист в Световната здравна органи...
Отговор: У нас рисковите групи са над 25% от популацията и няма по какъв начин те да се защитят, в случай че останалата част от обществото не прави старания за ограничение на разпространението на инфекцията. При неконтролирано разгръщане на епидемията се усилва рискът за уязвимите групи, тъй като няма по какъв начин да се предотврати заразяването на лечебните заведения и домовете за възрастни. Освен това младите също боледуват тежко, имат потребност от лекуване, в това число болнично, а коронавирус води до увреждания.
Мангъров: Това е феномен, който ще мине през цялото човечество и ще спре, когато се получи тъй наречените групов имунитет.
Отговор: Не е потвърдено, че ще спре. Не се знае какъв брой дълготраен е имунитетът, само че най-вероятно не е до живот.
Мангъров: Случаите порастват, тъй като ограниченията са неефективни.
Отговор: Случаите порастват, когато ограниченията не са подхождат на епидемиологичната конюнктура. При стягане на ограниченията, случаите постоянно понижават.
Източник: actualno.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР