Пореден протест в памет на загиналата при катастрофа 12-годишна Сияна

...
Пореден протест в памет на загиналата при катастрофа 12-годишна Сияна
Коментари Харесай

Протестът срещу войната по пътищата събра хиляди в центъра на София

Пореден митинг в памет на починалата при злополука 12-годишна Сияна се организира в София - пред катедралния храм " Свети Александър Невски ". Около 2000 жители се събраха. От тонколоните прозвуча ария, написана в памет на 12-годишното момиче Сияна.

" Благодаря ви, че вместо да празнувате с децата си и да се молите за здраве, сте тук и се молите за душите на нашите! " , сподели от трибуната бащата на Сияна Николай Попов .



" Само дружно можем да се оправим против корупцията ", сподели още той.

" Против сме тези " иваничковци " които си крият сигналите по чекмеджетата. Трябва и служителите (институциите) да си поемат отговорността а освен водачите ", добави Попов.

" Живеем в едно общество, в което всички се усмихват, а в действителност въобще не е смешно. Живеем в страна, в която нищо не наред, макар че доста хора пеят, че е противоположното. Дайте да си вземем страната и да накараме тези, които са там, където не би трябвало да бъдат да си тръгнат ", сподели певицата Мариана Попова.

" Този самоуверен мъж - бащата на Сияна, който преди няколко дни ми написа: Убиха детето ми, не знам какво да върша. Не го поисквам на никого да получи такова известие. Това, което виждам обаче пред мен, е, че има някакъв оптимизъм за тази страна. Тази фамозна българска фраза - Тука е по този начин - би трябвало да изчезне. Точно ние сме хората, които да кажем " стига ", сподели водещият Димитър Рачков. 

Към шествието се включиха и представители на няколко мотоклуба. На митинга бяха и доста известни персони. Сред тях са актьорите Христо Гърбов и Веселин Плачков, както и телевизионният водещ Иво Танев.

И през днешния ден не престават всеобщи митинги против смъртоносното и безконтролно държание на водачите по пътищата. На място се чака и бащата на Сияна, съобщи БНР.

Петя Иванова от съдружие " Ангели на пътя ", в което членуват родители, изгубили децата си по пътищата, съобщи:

" Ако това общество се беше събудило малко по-рано през всичките години, когато се правеха национални митинги, през днешния ден нямаше да плачем за Сияна. Искрено се надявам да се обединят всичките и този пъкъл по пътищата на България да спре, тъй като пътищата са пропити с кръвта на нашите деца. Разбира се, че законодателни промени, не може децата ни да костват условни присъди. Всички сега приказват за пътищата. Никой не приказва това, че тези убийци получават условни присъди. Никой не приказва, че тези водачи не престават да са с шофьорски книжки. Никой не приказва, че тези водачи с години са на независимост ”, сподели тя.

Хората още веднъж декларират настояванията си за незабавни поправки на рисковите места по пътищата, за явен график и периоди, а също и за по-строги ограничения за нарушителите.
Източник: mediapool.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР