Поради влошаващата се епидемична обстановка в страната и особено в

...
Поради влошаващата се епидемична обстановка в страната и особено в
Коментари Харесай

Официално съобщение за влошаващата се епидемична обстановка по морето


" Поради влошаващата се епидемиологична конюнктура в страната и изключително в морските ни курорти министерството на образованието и науката (МОН) стопира приемането на поръчки за присъединяване в Национална стратегия " Отново дружно “. По нея с 15 млн. лева от държавния бюджет за подкрепяне на туризма се финансират летните почивки на 30 000 деца и съпътстващи ги педагогичен експерти.

Към 8 август т.г. са утвърдени пътуванията на повече от 23 000 деца и преподаватели. Ще бъдат обработени всички поръчки, постъпили до 16 август т.г. в това число. Ако дават отговор на изискванията, те също ще получат финансиране.

За идващите седмици към този момент е планувана почивката на повече от 2500 възпитаници. Във връзка с това МОН се обърна към Министерството на здравеопазването за инструкции за безвредно образуване на лагерите предвид на нарасналата заплаха от болест. Целта е пътуванията да се осъществят при допустимо минимален риск за здравето на децата, техните ръководители и фамилии ".
Източник: varna24.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР