Помощник-секретарят на Военновъздушните сили на Съединените щати за придобиване, технологии

...
Помощник-секретарят на Военновъздушните сили на Съединените щати за придобиване, технологии
Коментари Харесай

Military Watch Magazine: Китай може да спечели „надпреварата“ за пускане на първите изтребители от шесто поколение

Помощник-секретарят на Военновъздушните сили на Съединените щати за придобиване, технологии и логистика Андрю Хънтър предизвести, че Китай може да стане първата страна, която разполага с изтребители от шесто потомство, след публикуването на изображения в края на декември на два демонстратора на летящи технологии от обособени китайски последващо потомство стратегии, написа. Позовавайки се на „ съревнование “ за разполагане на идващото потомство въздушна мощност, Хънтър предизвести в изявление в Пентагона, че „ те могат да ни победят до дъно “.

„ Справедливо е да се каже, че обръщаме огромно внимание на това, което вършат китайците. И по този начин, не всичко, което става обществено притежание, е потрес. Но като сподели това, темпото им е необикновено бързо “, посочи той. „ Определено нямаме време за губене “, добави той, отбелязвайки, че въвеждането на изтребител в оперативна употреба е нещо, с което „ може да ни победят “ във връзка с времето. Тъй като се чака Китай да стартира да пуска първите си изтребители от шесто потомство покрай 2030 година, конкурентната стратегия на Америка за последващо потомство въздушно владичество (NGAD) е изправена пред възходяща неустановеност. Възможността за преустановяване на програмата заради високата й цена беше неведнъж повдигната през 2024 година Китай непрекъснато е успявал да разполага с изтребители с дребни елементи от разноските за разработка на техните американски сътрудници, като изтребителят от пето потомство J-20 се прави оценка на по-малко от една десета от американския си противник F-35 за създаване, което евентуално ще направи програмата му за шесто потомство стопански доста по-жизнеспособна.

Military Watch Magazine  пише още, че прецедентът, основан със съществени забавяния на американските стратегии за изтребители от пето потомство F-22 и F-35, накара специалистите да изразят съществени опасения по отношение на това дали Съединените щати ще могат да пуснат изтребител от шесто потомство на нещо, което се приближава до същата времева линия като Китай. Водещият специалист по китайските стратегии за изтребители от последващо потомство и създател на книгата China`s Stealth Fighter: The J-20 `Mighty Dragon` and the Growing Challenge to Western Air Dominance, Ейбрахам Ейбрамс, означи в този смисъл, че макар че F-35 „ може извлече доста от най-сложните си технологии от към този момент тествания и тестван F-22, към момента бяха нужни петнадесет години сред началото на Инженерно произвеждане и развиване и постигането на лимитирана първична оперативна дарба във Военновъздушни сили. Този казус, както и този с аналогично закъсалия F-22, демонстрираха, че NGAD няма да бъде действен до по-близо до 2040 година За разлика от това „ влизането на J-20 в употреба пристигна единствено шест години след първия му полет, поставяйки програмата напълно в лична лига по скорост на развиване измежду самолетите от своето потомство, макар че е първият китайски изтребител от пето потомство. “ Според Ейбрамс забележителното противоречие, непрекъснато демонстрирано сред Китай и Съединените щати през последните 30 години в това какъв брой бързо те могат да разработят усъвършенствани нови самолети, демонстрира, че китайският изтребител от шесто потомство евентуално ще влезе в употреба доста преди американския си сътрудник.
Източник: trud.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР