Полуфиналите в турнира за Купата на България започват с двубой

...

Очаквайте на живо: Балкан и Рилски спортист в спор за място на финала

Полуфиналите в шампионата за Купата на България стартират с дуел от свръхтежка категория. В спор за място на финала се изправят два от топотборите в българския баскетбол през последните няколко години - Балкан (Ботевград) и Рилски състезател. Битката сред двата отбора стартира от 17:00 часа и ще се излъчва директно в ефира на Max Sport 2 от панагюрската зала " Арена Асарел ".

За втора поредна година ботевградчани и самоковци излизат един против различен на полуфиналите в шампионата. Преди 13 месеца в зала " Универсиада " Балкан отстрани Рилецо след 82:75 и доближи до финалния дуел, който обаче загуби от домакина Левски Лукойл със 78:86.

Двата отбора си поделиха по една победа през сегашния сезон в Националната Баскетболна Лига. Рилски състезател надигра " зелените " при започване на акцията с 87:80 в " Арена Ботевград ", само че по-късно Балкан си върна в Самоков и прекъсна серията от 12 следващи победи на своя противник след 76:71.