Полският тим не остави шанс на нашите да са равностойно

...

Тежка загуба за България в Лигата на нациите

Полският отбор не остави късмет на нашите да са равностойно в съвсем нито една част на дуела и разумно се поздрави със сразяващ триумф. Мъжкият народен тим на България позволи разгромна загуба с 0:3 (19:25, 15:25, 12:25) гейма против водача в Лигата на Нациите Полша в следващия си мач от тазгодишната конкуренция. Първият гейм стартира много изравнено, като " тайфа полска " въпреки всичко съумя да завоюва брейк точка за 8:6. Към средата на гейма обаче момчетата на Витал Хейнен съумяха да натрупат сериозен задатък, с цел да поведат със 17:13. Прекъсването, взето от Силвано Пранди не оказа помощ, а нов полски ас направи резултата още по-внушителен. До края на частта нямаше обилни промени в разликата сред двата отбора, а Полша се поздрави с триумфа при 25:19. Поляците поведоха бързо с 3:0 при започване на втората част. Разликата бързо набъбна до 9:3 за международните първенци. Радослав Парапунов нападна сполучливо то зона 4 за 5:10. Великолепно посрещане на Вилфредо Леон даде опция на Нарберт Хубер да направи резултата 8:15. Радослав Парапунов върна незабавно една точка 9:15. Лукаш Качмарек нападна по правата от зона 2 за 17:9. В заключителната част на гейма имаше единствено един отбор на полето, а Полша завоюва със смазващото 25:15 втората част. Третият гейм беше още по-жесток за българския отбор, откакто поляците поведоха с 10:3 за нула време, а след още няколко минута към този момент имаха задатък от 23:9. Погромът беше приключен, макар че българите въпреки всичко стигнаха до 12 точки в гейма. Възпитаниците на Витал Хейнен взеха третата част с 25:12.
Източник: dnesplus.bg