Полша постигна победа с резултат 3:1 в домакинството си на

...

Полша се справи с Украйна в навечерието на UEFA EURO 2024 без Пьотровски

Полша реализира победа с резултат 3:1 в семейството си на Украйна в контролна среща, която е част от подготовката на двата отбора за започващото след седмица UEFA EURO 2024 в Германия. И четирите попадения паднаха през първата част, когато „ Дружина полска “ поведе с три чисти попадения, които бяха дело на Себастиан Валукевич в 11-ата, Пьотр Желински в 16-ата и на Тарас Романчук в 30-ата минута. Четири минути преди почивката пък Артьом Довбик оформи крайния резултата.

За домакините тази среща пропусна звездата на Лудогорец Якуб Пьотровски, както и още седем негови сънародници, защото селекционерът Михал Пробиерц реши да направи опити в състава.

Полша има да изиграе още една контрола против Турция, преди да започва присъединяване си на Европейското състезание, където е в група „ D “ с тимовете на Австрия, Нидерландия и Франция. За Украйна следва мач с Молдова и по-късно се насочва към Германия, където е в група „ E “ с отборите на Румъния, Словакия и Белгия на UEFA EURO 2024.