Половината от катастрофите по магистралите у нас са на АМ

...
Половината от катастрофите по магистралите у нас са на АМ
Коментари Харесай

АМ Тракия е напът да се превърне в магистралата – фаворит в черната статистика

Половината от злополуките по автомагистралите у нас са на Автомагистрала " Тракия “, демонстрират данните на Министерство на вътрешните работи за първите пет месеца от година. 

До май са станали 282 от общо 600 произшествия. Ранените са 57 души, а трима са починали.

От началото на лятото автомагистралата е един от най-натоварените и рискови пътни сектори с най-вече тежки произшествия и съществени тапи.

Само от началото на август до момента пътните произшествия там са над 30, а тапите – всекидневие.

На 12 август верижна злополука и километрична опашка се образува малко преди Бургас, а на 11 август следващ случай с ранени затрудни придвижването.

Подобна бе ситуацията и предходните три дни. На 6 август поради тежка злополука придвижването към София даже беше блокирано.

Почти няма сектор от автомагистралата без огънати или даже изчезнали мантинели.

С цел облекчение на трафика при произшествия в някои страни демонтират мантинелите, с цел да могат колите да се движат в двете посоки в насрещното.

Възможно ли е въвеждането на такава мярка и у нас?

" В България няма да работи заради няколко аргументи – неприятната просвета на водачите, неприятно издигнатата инфраструктура. Сами виждате тук какъв брой е огромна тревата. На трето място не е вложено в такива системи. Общо взето, в случай че извършите това нещо, без да се сътвори вярната организация, може да се провокират доста по-големи произшествия “, сподели Диана Русинова от Европейския център за транспортни политики.

От пътната организация прецизираха за bTV, че случаите през последните седмици не са по виновност на инфраструктурата. Допълниха и че демонтирането на мантинелите е употребявано преди.

 

" В последните ПТП-а сходна мярка не е прилагана с оглед възобновяване на придвижването и сигурността на пътуващите във допустимо най-кратък период “, показват от АПИ.

От пътната организация показаха, че през юли е юридически разбор на пътната сигурност на част от автомагистралата и имат насоки за облекчение на трафика.

По брой произшествия след АМ " Тракия “ се подрежда автомагистрала " Хемус “ със 180 произшествия и 32-ма ранени.

Над 100 са пътните произшествия на Автомагистрала " Струма “, 28 – на " Марица “ и две на " Черно море “ от януари до май.
Източник: varna24.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР