Положителната перспектива е малко подобрена в оценката на ЕК, но

...
Положителната перспектива е малко подобрена в оценката на ЕК, но
Коментари Харесай

Експерт: Инфлацията и цените ще останат високи

" Положителната вероятност е малко усъвършенствана в оценката на Европейска комисия, само че тя е в звук с упованията в Европа, за които изострен спад и стесняване на стопанските системи не се сбъдват по този метод. Топлата зима докара до спестявания в сметките. Между 7 и 8% инфлация в края на интервал значи междинна инфлация сред 10 и 12%. В момента междинната инфлация е към 13% ", съобщи финансистът и някогашен зам.-министър на финансите Любомир Дацов в ефира на Bulgaria On Air.

" Инфлацията ще продължи, даже ще бъдем радостни, в случай че в края на интервала инфлацията е 7-8%. Доходите и търсенето подхранват инфлацията и никой няма да вземе ограничения. Неравенствата се компенсират като се обезпечи качествено обучение и опазване на здравето на хората ", сподели някогашният зам.-министър на финансите и даде за образец Чехия.

" Чехия е страната с минимум неравенства в Европа. Но даже там 24% от популацията е със обилни неравенства. В България са двойно повече ", акцентира Дацов.
Източник: eurocom.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР