Положителната новина от днешния ден е, че бяха избрани съставите

...
Положителната новина от днешния ден е, че бяха избрани съставите
Коментари Харесай

ДБ продължава преговорите с ГЕРБ-СДС, очаква да види техния законопроект за Закона за съдебната власт

Положителната вест от днешния ден е, че бяха определени съставите на Правна комисия и на Комисията по бюджет и финанси. Това прави допустимо Народното събрание да стартира работи по съществени предпочитани въпроси, в това число промените в Закона за правосъдната власт. Това съобщи съпредседателят на ПГ на ПП-ДБ Надежда Йорданова в коридорите на Народното събрание, съобщи кореспондент на " Фокус "

" Предложението на нашата парламентарна група беше Народното събрание да стартира работа на 2 януари, да стартират да работят комисиите. Мнозинството реши комисиите да стартират да работят от 6 януари ", сподели още тя. 

" Независимо от това, че ще се върнем на 6 януари, към момента сме във вероятните периоди за банкет на промените в Закона за правосъдната власт. Очакваме ръководителят на Народното събрание да извърши уговорката си придвижи оптимално бързо този развой. Това беше една от главните аргументи за какво тя получи нашата поддръжка ", акцентира Йорданова. 

Съпредседателят на ПП-ДБ съобщи, че една от главните задания на Народното събрание е да изпрати законопроектите до съответните ведомства, които да дадат своите мнения, тъй че откакто депутатите се завърнат от коледната си почивка, те да могат да стартират работа по тях. 

Тя разясни, че ръководители на двете образувани комисии не бяха определени, с цел да може да не бъде блокирана тяхната активност. По думите ѝ това е образец за " минимална степен на консенсус ". 

По тематиката за договарянията Надежда Йорданова сподели: " Преговорите не престават. До преди минути имаше следващата среща. Ще продължим да работим по празниците и след празниците. Дискутираме, отделяме противоречивото от безспорното. Към сегашния миг работим градивно ". 

Тя добави, че ограниченията от декларацията за санитарния кордон са били разисквани още на първата среща с представителите на ГЕРБ-СДС. Целта е те да залегнат в бъдещо съдружно съглашение. 

" Очакваме текстовете на сътрудниците от ГЕРБ по Закона за правосъдната власт. Не сме ги видели. В момента, в който ги забележим, ще ги обсъдим ", разяснява Йорданова.
Източник: varna24.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР