Полицията в Лондон е на ръба на силите си, след

...
Полицията в Лондон е на ръба на силите си, след
Коментари Харесай

Лондончани не спазват забраните, десетки хиляди излязоха на разходка

Полицията в Лондон е на ръба на силите си, откакто през вчерашния ден (04.04.20 г.) десетки хиляди британци излязоха на разходка, подмамени от топлото време. Никой от тях не съблюдава рекомендациите за самоизолация у дома, разпоредени персонално от премиера Борис Джонсън, написа БГНЕС, базирайки се на " Дейли Мейл ". След като единствено в един парк в града бяха открити над 3 000 гости, управляващите взеха решение да затворят всички такива зони. До през вчерашния ден местата за отдих приютяваха голям брой хора за барбекю, игри с децата, каране на колело, празненства за рождени дни, и други.
Припомняме, че все още от ковид в страната са умряли над 700 души, в това число и 5-годишно дете без никакви съпътстващи болести. Именно в събота министър председателят Борис Джонсън, който даде позитивен тест за ковид и се самоизолира, разгласи, че удължава интервала на самоизолация, защото към момента усеща признаците на вируса. Затварянето на парковете, обаче, бе посрещнато с вълна от рецензии, съгласно които ограничението на придвижването на открито принуждава хората да се събират в по-тесни и затворени пространства.
В голям брой известия на полицейски сектори в цялата страна се споделя, че управляващите са прекратили десетки празненства във връзка рождени дни, празници и други мотиви, при които гостите са били в една стая. Двама души ще бъдат подведени под правосъдна отговорност за това, че създали барбекю, макар възбраната за посещаване на паркове. Съобщенията на полицията идва в миг, в който здравната и обществената системи на Англия са изправени пред заплахата от колапс до 2 седмици поради многото болни от новия ковид.
Източник: actualno.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР