Полицията ще използва и дронове утре около дербито Левски -

...
Полицията ще използва и дронове утре около дербито Левски -
Коментари Харесай

Въвеждат сериозни мерки в София заради мача "Левски" - ЦСКА утре

Полицията ще употребява и дронове на следващия ден към дербито " Левски " - ЦСКА, което стартира в 15:00 часа на националния стадион " Васил Левски ".
Прочетете още
Столична дирекция на вътрешните работи и Министерство на вътрешните работи увериха, че ще подхващат всички нужни ограничения, с цел да се подсигурява реда и пътната сигурност на територията на столицата в съботния ден.

Няма да бъдат допускани почитатели, които имат наложени забрани за посещаване на спортно мероприятие в страната и чужбина, такива, които са без документ за идентичност или употребяват непознат документ за идентичност, лица, които в себе си имат пиротехнически произведения, хладно огнестрелно оръжие, стъклени пластмасови бутилки, в това число и такива до 500 мл. 

В охранителното мероприятие ще вземат присъединяване чиновници от регионалните дирекции при Министерство на вътрешните работи, от Главна дирекция " Жандармерия и профилирани интервенции битка с тероризма ", както и много чиновници от Столична дирекция на вътрешните работи. 

Полицейското наличие в утрешния ден ще бъде още от крайните квартали от сутринта, като в централна градска част на София и изключително към спортното оборудване. То ще бъде много по-засилено и много по-видимо, изясни основен контрольор Иван Георгиев - шеф на бранш " Масови мероприятия " към Столична дирекция на вътрешните работи.

" Феновете следва да са осведомени и ще бъдат проверявани на втори кръг, това е на входовете на самия стадион, което ще се реализира от две охранителни компании, които са наети от уредника и с директна ангажимент за защита на футболната среща ", посочи той.

Временно ще бъде лимитирано и спирано пътното придвижване в центъра на София, само че то ще бъде възобновено, в случай че няма нужда.

" Сега дроновете ще бъдат употребявани по-целесъобразно, тъй че да се откриват извършители на противообществени прояви, това ще улесни нашата работа. Основно те са на сътрудниците от Главна дирекция " Жандармерия, профилирани интервенции и битка с тероризма ", изясни основен контрольор Георгиев.
Източник: trafficnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР