Поклонението пред Любен Дилов-син ще се състои на 5 юни

...
Поклонението пред Любен Дилов-син ще се състои на 5 юни
Коментари Харесай

Поклонението пред Любен Дилов-син ще се състои на 5 юни

Поклонението пред Любен Дилов-син ще се състои на 5 юни 2026 година, петък, от 15.00 ч. в храм " Света София " в столицата. Това оповестиха от фамилията му с обява в обществените мрежи.

Писателят, публицист и народен представител в няколко Народното събрание умря на 61 години през днешния ден.

Дилов е публицист, публицист, политик, продуцент, сценарист и ефирен водещ, роден на 19 ноември 1964 година в София. Син е на писателя-фантаст Любен Дилов (1927 - 2008). Завършва 32-ра гимназия в столицата и Факултета по публицистика на Софийския университет " Св. Климент Охридски " със компетентност " Печатни медии ".

Любен Дилов-син е измежду основателите и идеолозите на телевизионните излъчвания - " Ку-ку " (1990 - 1994 г.), " Каналето " (1995 - 2004 г.), " Хъшове " (1998 - 2000 г.), " Шоуто на Слави " (2000 - 2003 г.). Създател и основен редактор е на сатиричния всекидневник вестник " Ку-ку " и първото ежедневното частно национално радиопредаване - " Славата на Слави ".

Депутат е в 40-ото, 45-ото, 46-ото, 47-ото, 48-ото, 49-ото, 50-ото и 51-вото Народно заседание. Като депутат е деен член на Комисията по туризъм и на Комисията по просвета и медии. Избран е за депутат и в 52-рия парламент, само че не съумява да постави клетва.

Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР